- Reklama -

Uroczyście w Prywatnej Szkole Podstawowej (film)

Dziś 3 października, odbyło się uroczyste otwarcie oraz poświęcenie Szkoły Podstawowej "Lokuj w Przyszłość". Jest to pierwsza prywatna placówka w powiecie biłgorajskim, która swoją działalność oświatową rozpoczęła z wrześniem (w obecnym roku szkolnym). Nie obyło się bez gratulacji, życzeń i kwiatów.

Wydarzenie rozpoczęło się mszą św. w Kościele Parafialnym pod wezwaniem Chrystusa Króla w Biłgoraju, którą odprawił biskup Diecezji Zamojsko- Lubaczowskiej, dr hab. Mariusz Leszczyński. -Dziękuję z całego serca Księdzu Biskupowi za sprawowanie eucharystii w intencji uczniów, nauczycieli oraz pracowników Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju oraz za uroczyste poświęcenie naszej placówki.- mówiła dyrektor i założycielka szkoły Justyna Wąsala-Gura. 

Po mszy nastąpiło przecięcie wstęgi, którego dokonali zaproszeni goście i uczniowie placówki. Nie zabrakło występów artystycznych przygotowanych przez dzieci oraz ciepłych i wzruszających słów oraz życzeń od zgromadzonych gości. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Wiceminister Sprawiedliwości Marcin Romanowski, Posłowie na Sejm RP Sławomir Zawiślak oraz Piotr Olszówka, Sebastian Paul – pełnomocnik Wojewody Lubelskiego. Obecni byli również przedstawiciele sejmiku woj. lubelskiego i lokalnej władzy samorządowej. Była także obecna Lubelska Kurator Oświaty Teresa Misuk oraz przedstawiciele Kuratorium Oświaty z Lublina i Zamościa. Na uroczystość poświęcenia przybyli również reprezentanci szkół, przedszkoli oraz innych placówek oświatowych i instytucji  z terenu miasta i powiatu biłgorajskiego.

- Reklama -


 
– Gdy przed 7 laty otwieraliśmy naszą pierwsza placówkę, którą był Żłobek i Przedszkole Integracyjne BAMBINI, to zaczynaliśmy pracę z 5 dziećmi, nie przypuszczaliśmy wtedy, że dziś będziemy obchodzić kolejną i tak wielką dla Nas uroczystość. Nasza placówka była wtedy pierwszym przedszkolem integracyjnym na terenie powiatu. Dzięki prośbie, namowie i wsparciu rodziców dziś świętujemy symboliczne otwarcie pierwszej Prywatnej Szkoły Podstawowej w Biłgoraju oraz jej uroczyste poświęcenie. – opowiada Justyna Wąsala-Gura, – Droga, którą przeszliśmy przez te 7 lat była, trudna, pracowita, ale zarazem bardzo owocna. Kształcimy, wychowujemy i opiekujemy się obecnie prawie 300 dziećmi i uczniami oraz zatrudniamy ponad 80 pracowników. Z ogromnymi sukcesami realizujemy ideę integracji a każde dziecko które do nas trafia w naszej ofercie znajdzie coś dla siebie . – podsumowuje dyrektor.

Patronat kulturalny nad funkcjonowaniem Prywatnej Szkoły w Biłgoraju  „Lokuj w Przyszłość” objęła dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie Kamila Lendzion.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.