- Reklama -

- Reklama -

Upamiętnili 100-lecie wydarzeń sierpniowych (audio)

W tym roku przypada okrągła rocznica wydarzeń sierpniowych m.in. zwycięskiej bitwy zwanej "Cudem nad Wisłą". Biłgorajskie obchody 100. rocznicy walk sierpniowych rozpoczęły się Mszą św. w kościele pw. św. Jerzego w Biłgoraju.

- Reklama -

Galeria Fotografii (109 zdjęć) 

15 sierpnia obchodzimy również Święto Wojska Polskiego. W tym dniu czcimy chwałę oręża polskiego i dziękujemy wszystkim polskim żołnierzom, którzy stoją na straży bezpieczeństwa kraju i są gwarantem jego suwerenności. Święto to zostało ustanowione na pamiątkę wielkiego zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej 1920 roku.

Mszę świętą w intencji Ojczyzny sprawował ks. ppłk. Józef Michalik, proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju. Posłuchaj kazania (nagranie audio poniżej):

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele władz samorządu powiatowego, Urzędu Miasta Biłgoraj oraz przedstawiciele ugrupowań katolickich.

- Reklama -

Mirosław Tujak, prezes Ligi Obrony Kraju, oddział w Biłgoraju mówił (nagranie audio poniżej):

Po Mszy św. delegacje wraz z pocztami sztandarowymi udały się pod pomnik marszałka Józefa Piłsudskiego w Biłgoraju, aby złożyć wieńce i kwiaty.

Obecna podczas uroczystości była również 13. Drużyna Starszoharcerska „Pochodni” im. phm. Tadeusza „Neya” Iwanowskiego z Biłgoraja, która m.in. pełniła wartę przy pomniku marszałka Piłsudskiego.

Dorota Woźniak, drużynowa 13. Drużyny Starszoharcerskiej „Pochodni” im. phm. Tadeusza „Neya” Iwanowskiego mówi (nagranie audio poniżej):

Red.

- Reklama -

1 komentarz
  1. Robert mówi

    Wszytko super, ale ostatnio uczestniczyłem w rozmowie z jednym z księży naszego powiatu,rozmowa przeszła na naszych zacnych wolontariuszy polityków, którzy oczywiście bezinteresownie proszą księży o możliwość czytania, albo innej posługi podczas mszy świętej. Wielką tajemnicą jest to, że najbardziej oblegane są msze te z największą frekwencją osób 60+ lub w święta. I jak to powiedział ksiądz”grzech im odmówić chociaż wiadomy jest cel takiego wolontariatu”.

Zostaw odpowiedź