- Reklama -

- Reklama -

Unijne miliony do wzięcia

Lubelskie  zmienia się na naszych oczach. Intensywnie rozwijają się firmy, powstają innowacyjne technologie i miejsca pracy. Jeździmy po coraz lepszych drogach,  energię pozyskujemy ze źródeł odnawialnych. Spory w tym udział funduszy europejskich. Czy wiesz, że w przyszłym roku też będą do wzięcia? Dokładnie 263 mln zł w 12 konkursach. Aż w pięciu szansę na dotację zyskają przedsiębiorcy.

- Reklama -

Medyczna innowacja z Lublina

Połączenie nauki i biznesu to przepis na sukces. Dlatego przyszłość należy do przedsiębiorstw odpryskowych, czyli firm zakładanych przez naukowców. Właśnie dzięki nim innowacyjne pomysły stają się rzeczywistością i trafiają na rynek. – W województwie lubelskim jest dobry klimat do wdrażania innowacji – twierdzi dr Sebastian Radej, wykładowca Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, którego firma Xeno GP zgarnęła unijny grant z Regionalnego Programu Operacyjnego na specjalistyczny sprzęt laboratoryjny do badań klinicznych.

Spółka działa przy Lubelskim Parku Naukowo-Technologicznym, a jej flagowym produktem jest innowacyjny plaster. – Przy stosowaniu tradycyjnych metod zmiana opatrunku jest bolesna i powoduje ponowne uszkodzenie nowo powstającego naskórka – mówi dr Radej. – Nasz plaster nie wymaga zmiany. Kiedy naskórek jest już wystarczająco odbudowany, opatrunek samoistnie zaczyna od niego odpadać – dodaje. W efekcie rany goją się znacznie szybciej i lepiej, bo plaster zapobiega pojawianiu się blizn.

Innowacyjny opatrunek na razie ma podbić krajowy rynek, ale Xeno GP już szykuje się na zagraniczną ekspansję. Czy w jej ślady pójdą inne firmy z Lubelszczyzny?

W 2019 roku Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości ogłosi drugą edycję konkursu Przedsiębiorstwa odpryskowe. Na firmy, takie jak Xeno GP, czeka 20 mln zł. – Zachęcam wszystkich do sięgania po środki unijne. Dzięki nim rozwijam swoją firmę – zapewnia dr Sebastian Radej.

W świetle nowości

Co zrobić, żeby innowacyjny pomysł trafił na rynek? Dróg jest wiele. Jedną z nich są fundusze europejskie. Wybrała ją lubelska firma Ledberg. W konkursie Bon na innowacje pozyskała środki na stworzenie modułowej lampy LED. Produkt będzie połączeniem nowoczesnego designu, wyjątkowej jakości i dbałości o środowisko. Masz pomysł, ale brakuje Ci środków na jego sfinansowanie? W 2019 roku koniecznie skorzystaj z dotacji w kolejnej odsłonie konkursu Bonu na innowacje. Na innowacyjne firmy czeka 12 mln zł.

Z Lubelszczyzny w świat

- Reklama -

Nawet najbardziej innowacyjnym produktom i usługom przyda się promocja. Wyjazdy na targi i misje zagraniczne to często zbyt duży wydatek dla mniejszych przedsiębiorstw. Dlatego w 2019 roku, po raz pierwszy, uruchomimy fundusze europejskie na Udział w targach i misjach.

Do pozyskania w konkursie jest blisko 19 mln zł. Za te pieniądze firmy zrobią pierwszy, ważny krok na drodze do zagranicznych rynków. Wyjadą za granicę, gdzie pozyskają nowych kontrahentów i zamienią kontakty biznesowe w konkretne zamówienia.

Ty też możesz skorzystać z funduszy europejskich

Lokalne firmy w przyszłym roku mogą liczyć na blisko 97,5 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego. Sprawdź, kiedy ogłosimy najbliższe konkursy, złóż wniosek i zyskaj dotację z gwarancją rozwoju!

Harmonogram naborów wniosków na 2019 rok znajdziesz na stronie: https://rpo.lubelskie.pl/dokument-81-harmonogram_naboru_wnioskow.html

Dowiedz się   więcej na: www.rpo.lubelskie.pl i LubelskieFunduszeEuropejskie

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.