- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Umowy podpisane. Działamy lokalnie!

Wspólne gotowanie, budowanie altany, wydanie kroniki, konferencja, święto słodyczy czy dni miejscowości – to tylko niektóre pomysły grantobiorców programu "Działaj Lokalnie". 23 maja w siedzibie Fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej odbyło się uroczyste podpisanie umów.

- Reklama -

 

To już jedenasta edycja konkursu grantowego „Działaj Lokalnie”. W tym roku dotacje przyznano 13 wnioskodawcom. Są to instytucje, organizacje i grupy nieformalne z powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec. Wnioski dotyczyły działań z zakresu kultury, sportu, turystyki, edukacji i zdrowia.

Na początku uroczystości wszystkich zebranych powitała prezes fundacji Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej Irena Gadaj. Przypomniała, że program jest przedsięwzięciem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, realizowanym przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Sieć Ośrodków Działaj Lokalnie. W Biłgoraju realizuje go Fundacja FLZB. Realizację projektu wspierają także samorządy gminy Biłgoraj i miasta Biłgoraj. – „Działaj Lokalnie” jest dla nas bardzo ważnym projektem. Konkurs, jak co roku, budzi zainteresowanie. Daje nam także doświadczenie, które wykorzystujemy w innych programach. Sposób, w jaki realizujemy ten konkurs, w jaki pozyskujemy partnerów czy współpracujemy z prasą i organizacjami pozarządowymi, jest uznawany za modelowy, dlatego w tym roku będziemy realizować wizytę studyjną dla dziesięciu organizacji z Ukrainy – mówiła prezes Irena Gadaj.

Kilka słów na temat oceniania wniosków powiedzieli także członkowie komisji. Wspominali oni, że dofinansowane wnioski realizowane będą na terenie całego powiatu biłgorajskiego i gminy Zwierzyniec. Gratulowali i zachęcali do startu w kolejnych edycjach projektu.

Każdy z obecnych mógł w kilku słowach opowiedzieć o swoim projekcie. Wśród dofinansowanych inicjatyw są pomysły na działania domów kultury, bibliotek, jednostek strażackich, Kół Gospodyń Wiejskich czy stowarzyszeń.

 

Dofinansowane wnioski

1. „Biłgorajska filantropia – wywiad, debata, publikacja” (6 000 zł)

2. „SZTAFETA POKOLEŃ”. Biłgorajskie Centrum Kultury (5400 zł)

3. „Historia wpisana w kamień”. Gminny Ośrodek Kultury w Biłgoraju (3212 zł)

4. „Rowerowa gmina” (5900 zł)

5. „Ocal serce” (3200 zł)

6. „Biłgorajski Dzień Dziecka „Stowarzyszenie Noodles Stage (6000 zł)

7. „Altana integracyjna pod lasem”. Gminna Biblioteka Publiczna w Księżpolu, Sołtys i Rada Sołecka Sołectwa Borki (6000 zł)

8. „Drugie wydanie Zwierzynieckiej Kroniki Mieszkańców”. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu, Stowarzyszenie ET CETERA (4610 zł)

9. „Tablice Historyczne w Lasach Tereszpolskich”. Ochotnicza Straż Pożarna w Brodziakach (4750 zł)

10. „Willa Rózin”. Centrum Kultury i Biblioteka Publiczna w Zwierzyńcu (2100 zł)

11. „Z tradycją w kuchni”. Koło Gospodyń Wiejskich w Jasienniku Starym (2848 zł)

12. „Dzień Brodziaków i Edwardowa”. Ochotnicza Straż Pożarna w Brodziakach, realizator – Mieszkańcy wsi Brodziaki i Edwardów (2180 zł)

13. „Asy Internetu, czyli kodowanie dla każdego”. Miejska Biblioteka Publiczna w Józefowie (3000 zł)

*

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.