karczma na woli_wesela

- Reklama -

- Reklama -

Umowa z wykonawcą DW nr 835 podpisana

W sobotę 19 grudnia nastąpiło podpisanie umowy z wykonawcą odcinka drogi wojewódzkiej nr 835 na terenie gmin: Biłgoraj, Księżpol oraz Tarnogród.

- Reklama -

 

19 grudnia b.r. w Lubelskim Centrum Konferencyjnym została podpisana umowa z wykonawcą inwestycji dotycząca rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 835 Lublin – Wysokie – Biłgoraj – Sieniawa – Przeworsk – Kańczuga – Dynów – Grabownica Starzeńska. Chodzi o ostatni 25-kilometrowy odcinek drogi na terenie gmin: Biłgoraj, Księżpol oraz Tarnogród. To ważny ciąg komunikacyjny łączący region lubelski z autostradą A4. Inwestycja pochłonie ponad 157 mln złotych i jest współfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Prace potrwają do 2022 roku.

W wydarzeniu udział wzięli: Wicepremier, Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski, Wicemarszałek Województwa Lubelskiego Michał Mulawa, Członek Zarządu Województwa Lubelskiego Zdzisław Szwed, Dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Lublinie Paweł Szumera oraz Prezes Zarządu firmy UNIBEP S.A. Leszek Gołąbiecki.

– Nasza obecność w Lublinie, to dowód na to, że nierówności rozwojowe, jakie dotykają Lubelszczyznę, są konsekwentnie usuwane. Zapewniam, że wspólnie z Samorządem Województwa Lubelskiego będziemy działać ręka w rękę, pracując dla dobra rozwoju regionu i dla dobra jego mieszkańców – powiedział wicepremier Jacek Sasin.

– Już dziś mogę powiedzieć, że będziemy też budować obwodnicę Nałęczowa, mamy też jeszcze jedną drogę, w którą bardzo mocno inwestujemy – drogę wojewódzką nr 801. Obwodnica Stężycy została już wybudowana, zaczynamy też budować obwodnicę Dęblina – mówił marszałek Jarosław Stawiarski.

- Reklama -

– Ostatni odcinek tej drogi do granicy województwa jest najbardziej obciążony w całym regionie. Ta inwestycja poprawi bezpieczeństwo, ale również przyczyni się do rozwoju gospodarczego tych terenów – dodał wicemarszałek Michał Mulawa.

– Zadanie będzie bardzo wymagające, ale jestem przekonany, że doświadczenie naszego konsorcjum spowoduje, że zrobimy to w jak najkrótszym terminie, w jak najlepszej jakości – zadeklarował Prezes Zarządu firmy UNIBEP S.A. Leszek Gołąbiecki.

Z uwagi na uwarunkowania funkcjonalne i ruchowe, droga wojewódzka nr 835

to ważny ciąg w układzie komunikacyjnym województwa lubelskiego łączący region lubelski z autostradą A4, stanowiący alternatywne w stosunku do drogi S19 połączenie z Rzeszowem.

Inwestycja realizowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 z udziałem środków EFRR. Wykonawcą robót budowlanych będzie konsorcjum: UNIBEP S.A. z Bielska Podlaskiego, Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe S.A. z Dębicy.

red

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.