- Reklama -

Policjanci wręczą kierowcom ulotki

Dziś policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy każdemu zatrzymanemu do kontroli drogowej kierowcy wręczą ulotkę zawierającą kilka zasad bezpiecznego zachowania na drodze.  25 lipca przypada dzień imienin Krzysztofa – patrona kierowców.

- Reklama -

25 lipca obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Data ta nie jest przypadkowa bowiem właśnie tego dnia w Kościele Katolickim wspomina się św. Krzysztofa – patrona kierowców. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy będą wręczać zatrzymanym do kontroli kierowcom specjalnie na tą okazję przygotowane ulotki. Głównym celem akcji jest przypomnienie kierowcom o tym jak ważne jest zachowanie ostrożności i podstawowych zasad bezpieczeństwa. Policjanci wciąż apelują do kierowców i wykorzystują każdą okazję aby mówić o bezpieczeństwie. Pamiętajmy, że sytuacja na drodze zawsze jest dynamiczna. W dużej mierze sami jesteśmy w stanie zadbać o własne bezpieczeństwo. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego i szanujmy innych użytkowników dróg.

Pamiętajmy, że na drodze odpowiadamy nie tylko za siebie. Kierowanie w stanie nietrzeźwości czy przekraczanie dozwolonej prędkości to wciąż jedne z głównych przyczyn wypadków drogowych w tym tych najtragiczniejszych, w których ginie ktoś zawsze komuś bliski. Nie śpieszmy się, jeśli piliśmy alkohol nie wsiadajmy za kierownicę. Mamy tylko jedno życie, nie traćmy go i nie odbierajmy go innym. Czasu nie można cofnąć, żaden smutek i żadne słowa nie będą w stanie pocieszyć bliskich ofiary wypadku.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.