- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ulica z nowym oświetleniem

Na prośbę naszego Czytelnika sprawdzamy, jak przedstawia się sytuacja z inwestycją dotyczącą modernizacji oświetlenia ulicznego na ul. Krzeszowskiej w Biłgoraju.

- Reklama -

Do Redakcji NOWej Gazety Biłgorajskiej napisał Czytelnik, który zwrócił się z prośbą o poruszenie kwestii budowy oświetlenia ulicznego LED przy ul. Krzeszowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Nowakowskiego do skrzyżowania z ul. Graniczną. Interesowało go, kiedy inwestycja zostanie zrealizowana oraz gdzie będą znajdowały się latarnie – po stronie chodnika i ścieżki rowerowej czy po przeciwnej. Pytał również, czy stare, betonowe słupy PGE zostaną zdemontowane.

Jak się okazuje, zakończenie inwestycji dotyczącej budowy linii oświetleniowej przy ul. Krzeszowskiej  przewidziano na koniec sierpnia br. – W przygotowanej do przetargu koncepcji budowy linii lokalizację urządzeń oświetleniowych przewidziano po prawej stronie ulicy, tj. po stronie ciągu pieszego i ścieżki rowerowej, jednak koncepcja nie jest wiążąca na tym etapie, więc ostateczna lokalizacja linii zostanie określona w opracowanym projekcie budowlanym – informuje Paweł Jednacz, rzecznik prasowy w Urzędzie Miasta Biłgoraja. Energetyczne słupy żelbetowe będące własnością PGE zostaną zlikwidowane, o ile obecnie pełnią funkcję wyłącznie oświetleniową.

urząd MArszałkowski projekt

Na realizację tego zadania zabezpieczono w budżecie miasta kwotę 140 tys. zł.

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.