- Reklama -

- Reklama -

Ulica Narutowicza nie doczekała się przebudowy

Budowa ulicy Narutowicza to długo wyczekiwana inwestycja. Niestety, nie uda się jej zrealizować. Samorząd miasta nie otrzymał dofinansowania na jej budowę.

- Reklama -

W planach było wybudowanie 1,2-kilometrowego odcinka drogi – ulicy Narutowicza w Biłgoraju. Plany jednak spełzły na niczym. Władzom miasta nie udało się pozyskać środków na ten cel z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Wniosek znalazł się na 136 pozycji listy rezerwowej (na 142 wnioski).

Wartość zadania „Przebudowa drogi gminnej nr 115205L – ulica Narutowicza od km 0+004,70 do km 0+495,50 oraz budowa drogi gminnej nr 115205L – ulica Narutowicza od km 0+495,50 do km 1+208,06 w Biłgoraju” to kwota 6,5 mln zł. Jeśli środki udałoby się pozyskać, dofinansowanie wyniosłoby 60% wartości zadania – 3,9 mln zł. Inwestycja miała być zrealizowana przez dwa lata – od kwietnia 2021 roku do sierpnia 2022.

Temat budowy tej drogi poruszył podczas ostatniej sesji rady Miasta Biłgoraja Bogdan Buczkowski.

- Reklama -

Czy to jest ostateczna decyzja, że dofinansowania nie dostaniemy? Na liście rezerwowej jesteśmy na dalekim miejscu. Ponieśliśmy już koszty związane z wykonaniem dokumentacji technicznej. Projekt jest gotowy. Pieniądze te nie mogą być wyrzucone w błoto – mówił.

Zaznaczył, że warto byłoby inwestycję realizować etapami. Dodał, że mieszkańcy na budowę tej drogi czekają od lat i jest to bardzo istotne zadanie w tym rejonie miasta.

Burmistrz Janusz Rosłan zauważył, że w poprzednich edycjach programu budowy dróg samorządowych podawana była punktacja za spełnienie każdego z wymogów programu. – Podczas tej edycji programu zasady się zmieniły. Nie wiemy, co zostało ocenione przez komisję pozytywnie, co zostało ocenione negatywnie. Nie przewiduje się żadnego systemu odwoławczego. Nie mamy się do czego się odwołać ani nie wiemy, co możemy zaskarżyć. Wydaje się, że nie ma żadnych możliwości, aby uzyskać dofinasowanie, chyba żeby powtórzyła się sytuacja, że rząd znajdzie środki na wszystkie zdanie zgłoszone przez samorządowców. Gdyby tak było, ta inwestycja mogłaby zostać wykonana. Obecnie ani wojewoda, ani premier nie mówią, że zostaną zwiększone środki – mówił. Dodał, że decyzję czy budować drogę etapami, pozostawia w gestii radnych.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg to wsparcie realizacji zadań na drogach zarządzanych przez jednostki samorządu terytorialnego. Jego celem jest przyspieszenie powstawania nowoczesnej i bezpiecznej infrastruktury drogowej na szczeblu lokalnym. Wszystko po to, żeby po drogach jeździło się wygodniej i bezpieczniej.

 

 

- Reklama -

5 Komentarze
 1. STACHUJohnes mówi

  Zadupie zostanie Zadupiem…

 2. Biłgorajak mówi

  Ja Wam wójta/burmistrza nie wybierałem. Donald.

 3. czesiek mowi mówi

  Tez tak mysle, jeszcze te uwielbienie dla szambolana,

 4. Biłgorajak mówi

  Ja Wam Sołtysa/Burmistrza nie wybierałem, cytując klasyka. Może w końcu mieszkańcy Biłgoraja pójdą po rozum w następnych wyborach.

 5. Adam mówi

  Mamy efekty ataków Rosłana na rząd. Dalej niech występuje w TVN i pisze listy otwarte. Szkoda nas mieszkańców z takim burmistrzem.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.