- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ulica Kościelna wyremontowana

- Reklama -

Z udziałem wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka oraz parlamentarzystów odbyła się uroczystość związana z rozpoczęciem kadencji wójta gminy Turobin i Rady Gminy oraz otwarciem ul. Kościelnej w Turobinie.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą świętą w intencji wójta i nowej Rady Gminy w kościele rzymskokatolickim pw. św. Dominika w Turobinie. Przy ulicy Kościelnej rozpoczęła się druga część spotkania. Nastąpiło tam symboliczne przecięcie wstęgi, którego dokonał wojewoda wraz z wójtem i parlamentarzystami, oraz poświęcenie drogi przez ks. kan. Władysława Trubickiego.  – Cieszymy się z tej drogi. Gratuluję Radzie Gminy, wójtowi, takiego rozpoczęcia kadencji. Pracy będziecie mieli dużo. Tych dróg w następnych latach będziemy mogli robić bardzo wiele. W roku 2019 będzie 400 mln zł na drogi gminne i powiatowe, w 2018 było 100 mln. Liczba środków, które rząd przeznacza na drogi gminne i powiatowe, jest kilka razy większa niż do tej pory. Fundusz Dróg Samorządowych zakłada 6 mld zł tylko na rok 2019 i 36 mld zł na kolejne 10 lat. W ciągu 10 lat sieć dróg gminnych i powiatowych zostanie doprowadzona do perfekcji – mówił wojewoda lubelski Przemysław Czarnek.

- Reklama -

Przebudowa drogi była możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu na rzecz Rozwoju oraz Konkurencyjności Regionów poprzez Wsparcie Lokalnej Infrastruktury. Koszt realizacji zadania wynosił ok. 800 000 tys. zł. 80 proc. tych środków gmina Turobin pozyskała z programu realizowanego przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju.

 

- Reklama -

2 Komentarze
  1. Obik mówi

    Widać że nowemu wójtowi woda sodowa z tych upojnych imprez uderzyła dp głowy w parku ta niechlujnie i bez szacunku ustawiona szopka to czyj pomysł? Czy aby nie najnowszego kierownika? A te dyskotekowe kule to zapowiedź dziękczynnej dyskoteki dla wyborców w parku czy o co chodzi? Wstyd panie wójcie, brak szacunku dla ludzi którzy ciężko pracowali żeby szopka wyglądała tak jak powinna i dla ludzi którzy chodzą i „podziwiają”. Ubiegłoroczna była chwalona szeroko i zgłoszona do konkursu a teraz to coś to chyba wstyd byłoby zgłaszać.

  2. Ryjek mówi

    No widzicie tylko 3 tygodni i droga zrobiona, tak działa nowy wójt z radą a przez rok to drug zabraknie do roboty, jak będą działać w takim tempie.

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.