- Reklama -

- Reklama -

Ulica 3 Maja drogą powiatową

- Reklama -

Jak wyjaśnia starosta Marian Tokarski, burmistrz miasta Biłgoraj Janusz Rosłan złożył wniosek o przekształcenie ul. 3 Maja z drogi powiatowej na gminną. Władze miasta starają się o uzyskanie dofinansowania na rewitalizację części miasta. W projekt wpisuje się również ten odcinek ulicy, dlatego zmiana kategorii drogi jest niezbędna.  

Ulica ta w części była drogą powiatową, a w części gminną. Myślę, że będzie to uporządkowanie z pożytkiem dla dobra mieszkańców i dokumentacji, która w tej sprawie istnieje mówił starosta Tokarski.

urząd MArszałkowski projekt

Przekazanie odcinka ulicy od Lubelskiej do Zamojskiej o długości 281 m nastąpi 1 stycznia br.

Przypomnijmy. Obecnie trwa realizacja „Lokalnego Programu Rewitalizacji Miasta na lata 2016-2022”. Władzom Biłgoraja udało się zdobyć środki na przygotowanie tego programu. Bez tego dokumentu nie mogłyby starać się o fundusze europejskie na rewitalizację w Regionalnym Programie Operacyjnym 2014-2020. Zarząd Województwa Lubelskiego wybrał najlepsze wnioski w konkursie na przygotowanie lub aktualizację lokalnych programów rewitalizacji. Środki unijne otrzyma 38 samorządów z województwa lubelskiego. Gminy pozyskają w sumie ponad 5 mln zł. Otrzymane środki umożliwią samorządom przygotowanie lub aktualizację lokalnych programów rewitalizacji. Posiadanie tego dokumentu jest niezbędne w momencie, gdy gmina zdecyduje się na złożenie wniosku o fundusze europejskie na rewitalizację, m.in. z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Wartość projektu w konkursie nie mogła przekroczyć 200 tys. zł. Gminy, które otrzymały grant, muszą teraz zabezpieczyć wkład własny (minimum 10%). Pozostałą część kosztów pokryje dotacja celowa Ministerstwa Rozwoju. 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Ulica 3 Maja nie jest jedyną ostatnio przekazaną ulicą miastu. Kilka tygodni temu radni miejscy podjęli uchwałę o przyjęciu 14 ulic o łącznej długości niemal 10 km. Były to ulice: 11 listopada (779 m), Oskara Kolberga (865 m), gen. Henryka Dąbrowskiego (427 m), Armii Kraków (1021 m), Przemysłowa (610 m), Łąkowa (667 m), Cegielniana (1122 m), Partyzantów (1026 m), Adama Gorajskiego (541 m), Widok (288 m), Janusza Korczaka (385 m), Zielona (1180 m), Parkowa (328 m), Czerwonego Krzyża (325 m). Teraz Miejska Służba Drogowa będzie odpowiedzialna za zimowe i letnie ich utrzymanie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.