- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ulgi dla wielodzietnych

– „Program Karta Dużej Rodziny 3+ w gminie Biłgoraj na lata 2016-2017” ma na celu wspieranie funkcji rodziny wielodzietnej. Władzom gminy Biłgoraj zależy na wzmocnieniu kondycji rodzin poprzez utworzenie katalogu ulg oraz podejmowaniu innych działań mających na celu poprawy funkcjonowania dużych rodzin, np. poprzez zachęcanie podmiotów gospodarczych do współpracy przy realizacji Karty Dużej Rodziny 3+ – czytamy w uzasadnieniu uchwały podjętej przez Radę Gminy Biłgoraj pod koniec minionego roku. Działania te mają za zadanie służyć promocji modelu rodziny wielodzietnej oraz kształtowania jej pozytywnego wizerunku.

Ulga przysługuje rodzinie wielodzietnej posiadającej 3 dzieci i więcej do uzyskania przez dzieci pełnoletniości lub do 24. roku życia w przypadku kontynuowania przez nie nauki. Przyznawana jest ona na czas jednego roku kalendarzowego od dnia złożenia wniosku do końca danego roku.

- Reklama -

Program obejmuje wsparcie dla rodzin wielodzietnych w formie ulgi w wysokości 50% w opłatach za gospodarowanie segregowanymi odpadami komunalnymi pobieranymi przez Urząd Gminy w Biłgoraju. Ulga przysługuje rodzinie, która reguluje na bieżąco opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Aby skorzystać z ulgi należy złożyć wniosek do wójta.

Koordynatorem Programu Karta Dużej Rodziny 3+ w Gminie Biłgoraj na lata 2016-2017 jest Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Biłgoraju. Środki na realizację programu pokrywane będą z budżetu gminy Biłgoraj.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.