Uległa wypadkowi, potrzebuje pomocy

 

19 stycznia około godz. 16.00 w Sitańcu (gm. Zamość) na drodze krajowej numer 17 doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Jak wynika z ustaleń policji, kierujący dostawczym citroenem 35-letni mieszkaniec Zamościa stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadący z naprzeciwka samochód marki Polonez. Kierowała nim 57-latka z gminy Józefów. Przybyła na miejsce załoga Straży Pożarnej pomogła kierującej polonezem uwolnić się z pojazdu. Kobieta trafiła do szpitala.

Pani Danuta, mieszkanka Józefowa, doznała obrażeń całego ciała. W kilku miejscach ma złamane obie nogi i rękę. Przez najbliższe pół roku będzie unieruchomiona w łóżku. Od momentu wyjścia ze szpitala potrzebuje nieustannej pomocy we wszystkich czynnościach.

Akcję charytatywną z myślą o pomocy swojej mieszkance organizuje Caritas Parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Józefowie. Wsparcia finansowego na kontynuację leczenia i rehabilitację można udzielić poprzez wpłatę na konto parafialnej Caritas. "Dobrą okazją do tego może być "Jałmużna Wielkopostna". Rezygnując z drobnych przyjemności, możemy wesprzeć w potrzebie drugiego człowieka" – czytamy na profilu facebookowym Caritas Parafii.

Dodatkowo w dniach 18, 19 i 25 marca w Józefowie na placu przykościelnym odbędzie się charytatywny kiermasz wielkanocny, podczas którego można będzie nabyć palmy, stroiki, "Chlebki Dobroci" i inne wyroby świąteczne. Wszystkie pieniądze pozyskane z tej akcji będą również przekazane na dalsze leczenie i rehabilitację pani Danusi.

Nr konta: 48 9644 1033 2007 3300 2301 0001 Caritas Parafii NP NMP w Józefowie ul. Wojska Polskiego 11 23-460 Józefów z dopiskiem "Dla Danuty Kuli".

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.