- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Ul. Bojarska w remoncie

Trwa remont drogi prowadzącej do peronu pasażerskiego PKP w Biłgoraju. Inwestycja ta była długo wyczekiwana.

Ulica Bojarska to droga boczna od ulicy Moniuszki, będąca drogą dojazdową do peronu nr 1 PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.. Temat poruszany był od lat. Wielokrotnie pokreślono, że poprawa stanu drogi nie jest sprawą prostą. Władze miasta prowadziły rozmowy ze spółką PKP, gdyż do niej należy ten teren.  Udało się. Po wielu latach inwestycja dojdzie do skutku. Władze miasta doszły do porozumienia z PKP. Inwestycja będzie wykonana jeszcze w tym roku. Samorząd miasta Biłgoraj weźmie na siebie rolę inwestora i udzieli pomocy finansowej w wysokości 50% wartości brutto całego zadania.

- Reklama -

Zaprojektowano wykonanie drogi wewnętrznej z nawierzchnią z betonu asfaltowego szerokości 4,5 m. Inwestycja ma być zakończona do końca października 2019 roku. Szacunkowa wartość zadania wynosi 300 tys. zł brutto. Na mocy porozumienia z PKP PLK S.A. Gmina Miasto Biłgoraj sfinansuje połowę kosztów inwestycji, pozostałe 150 tys. zł zostanie pokryte z budżetu PKP PLK.

 

- Reklama -

1 komentarz
  1. Sen mówi

    To dobrze bo od nowego rozkladu jazdy w grudniu beda 2 pary pociagow. Poranny Hetman do Wrocławia z powrotem wieczorem i Roztocze z Katowic w południe z powrotem popoludniu

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.