- Reklama -

- Reklama -

Uczą naszych sąsiadów

Władze gminy Józefów podczas konferencji, która odbyła się na Ukrainie, uczyli naszych sąsiadów ekonomii społecznej.

Od Nowego Roku na Ukrainie zacznie obowiązywać nowa ustawa o usługach społecznych. Tamtejsze władze zorganizowały konferencje podczas której jednym z prelegentów był Roman Dziura, burmistrz Józefowa. Prezentował on najlepsze polskie praktyki w zakresie ekonomii społecznej.

Warto zaznaczyć, że delegacja z Ukrainy gościła w Józefowie w listopadzie br. Odwiedzili wówczas m.in. Warsztat Terapii Zajęciowej, Środowiskowy Dom Samopomocy, mieszkania chronione, świetlicę dla dzieci i młodzieży w Józefowie, Dzienne Domy Seniora w Józefowie i Długim Kącie oraz „Piccoland”, czyli wewnętrzny plac gier i zabaw w Józefowie. Poznali również jak funkcjonuje Spółdzielnia Socjalna „Roztoczanka” w Długim Kacie-Osadzie, która świadczy m.in. usługi cateringowe. – Zagraniczni goście mogli się wtedy przekonać, jak w praktyce wyglądają konkretne rozwiązania, ukierunkowane na wsparcie, na przykład osób niepełnosprawnych czy starszych – mówi Roman Dziura.

- Reklama -

Oprócz samorządowców wśród uczestników konferencji w Kijowie byli przedstawiciele ukraińskiego ministerstwa pracy oraz polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Fundacji Solidarności Międzynarodowej, które sfinansowały możliwość prezentacji dobrych praktyk gminy Józefów na międzynarodowym forum.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.