- Reklama -

Ukraiński biznesmen chce inwestować w Goraju. Kto sprzeda 10 ha terenu?

Szansę na milionową inwestycję ma gmina Goraj. Ukraiński inwestor z branży rolno-spożywczej chce tam zainwestować „grube” miliony. Poszukuje terenu o powierzchni 5-10 ha, na którym chce wybudować kompleks, w którego skład wejdą: elewator, produkcja pasz, wylęgarnia indyków, ubojnia i chłodnia. Dodatkowo planowana inwestycja to szansa na nowe miejsca pracy. I nie chodzi o kilku pracowników. Mowa jest o zatrudnieniu nawet 50-60 osób. Nakłady inwestycyjne, jakie przewidziano na realizację przedsięwzięcia, też nie są małe. W grę wchodzą duże pieniądze i to nie w złotówkach, a w euro. Chodzi o 15-16 mln euro. 

- Reklama -

Inwestor poszukuje obecnie odpowiedniego terenu. Ma pewne wymagania. Musi to być teren o powierzchni od 5 do 10 ha, z doprowadzonymi przyłączami. W niedalekiej odległości powinna znajdować się droga z utwardzoną nawierzchnią. Dobrze by było, gdyby teren był usytuowany blisko kolei szerokotorowej, ale nie jest to warunek konieczny. Preferowany jest teren z dala od zabudowań mieszkalnych. 

Mieszkańcy gminy, którzy mają w posiadaniu taki teren i są zainteresowani jego sprzedażą lub dzierżawą, powinni się zgłosić do gorajskiego urzędu. Tam dowiedzą się wszystkich szczegółów.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.