Mulawa góra do 05.04.2024

Udany weekend dla piłkarzy szkółki OSiR

To był udany weekend w wykonaniu piłkarzy szkółki sportowej OSiR Biłgoraj. Nasi piłkarze zanotowali dwa zwycięstwa i remis.

Trampkarze młodsi postawili się wyżej notowanej Tomasovii Tomaszów  Lubelski i na boisku rywala wygrali 4:2. – Wreszcie można powiedzieć, że dopisało nam szczęście. W czwartkowym meczu z Widokiem Lublin prowadziliśmy już 3:1, niestety w pięć minut straciliśmy dwa gole i pechowo ten mecz zremisowaliśmy 3:3. W meczu z Tomasovią byliśmy lepsi i zasłużenie wygraliśmy.  – podsumował spotkanie Łukasz Mazurek trener trampkarzy młodszych.

Trampkarze starsi w miniony weekend w pierwszym meczu po zimowej przerwie mieli zagrać z Pogonią 96 Łaszczówka, na prośbę gości ten mecz został jednak przełożony.

Z kolei do gry powrócili młodzicy starsi, których trenerem jest Marcin Paluch. W pierwszym wiosennym meczu nasi piłkarze zremisowali na wyjeździe z Gryfem Gmina Zamość 1:1. – Pierwsze mecze po długiej przerwie zimowej najczęściej naznaczone są ładunkiem emocjonalnym i dzisiaj to było widać. W naszej grze jeszcze brakowała dokładności i pewności siebie. Na pewno z meczu na mecz będzie lepiej.  – ocenił spotkanie trener OSiR-u.

Wysoko swój mecz wygrali młodzicy młodsi, którzy rozgromili u siebie Tomasovię Tomaszów Lubelski 7:0. Dla naszych młodych piłkarzy było to już czwarte zwycięstwo w pięciu rozegranych meczach na wiosnę.  – Cieszę się z wygranej. Dzięki temu zwycięstwu kończymy pierwszą rundę na pozycji lidera tabeli z dorobkiem 12 punktów. Przed nami mecze rewanżowe mam nadzieję, że równie udane.  – powiedział Artur Parzych szkoleniowiec młodzików młodszych.

Zmagania w lidze turniejowej zainaugurowali także orlicy czyli chłopcy z roczników 2008 i 2009. Trenerami grup są Marek Kłosek i Grzegorz Wlizło.

OSiR Biłgoraj – Tomasovia Tomaszów Lubelski 7:0

Bramki dla OSiR: Michał Małek 1, Kacper Szmit 1, Kacper Zarczuk 4, Michał Wachowicz 1