- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Udany start beniaminka z Biłgoraja

- Reklama -

Rozpoczęła się batalia na czwartoligowych boiskach. W tym sezonie w lubelskiej IV lidze zagra aż 18 zespołów. Mocna IV liga i długi sezon rozgrywek w tej klasie to na pewno dobra informacja dla kibiców, dłużej będzie można oglądać niezłą piłkę. Piłkarze Łady zagrają ze znanymi lubelskimi zespołami m.in. Tomasovią Tomaszów Lubelski, Stalą Kraśnik, Lewartem Lubartów, Hetmanem Zamość czy Lublinianką. Z ligi spadnie przynajmniej pięć zespołów. Jednak ich liczba może ulec zwiększeniu w zależności od liczby drużyn reprezentujących województwo lubelskie, które nie utrzymają się w III lidze. 

W ramach przygotowań do nowego sezonu Łada rozegrała cztery sparingi, uzyskując następujące wyniki: Kryształ Werbkowice 1:1, Unia Hrubieszów 0:0, Grom Różaniec 7:1, Olimpiakos Tarnogród 1:2. 

urząd MArszałkowski projekt

W kadrze zespołu zaszły małe zmiany. Odeszli: Mark Charmuszka, Grzegorz Mulawa i Marcin Margol. Przyszli: Patryk Dorosz (Victoria Łukowa-Chmielek), Michał Mielniczek (Cosmos Józefów), Sviatoslav Lavruk (Roztocze Szczebrzeszyn) oraz Mirosław Poliwka (Błękitni Obsza). 

W pierwszym pojedynku nowego sezonu piłkarze Łady pokonali Lutnię Piszczac 1:0. Mecz był bardzo ciekawy, a licznie zgromadzeni kibice nie mieli powodów do narzekań. Obie drużyny miały sytuacje do zdobycia bramek. Dla Łady jedną wykorzystał Marek Pyda w 8. minucie, nie myląc się z rzutu karnego. Na szczęście rywale nie zdołali ani razu skierować piłki do bramki gospodarzy i to biłgorajscy zawodnicy po raz pierwszy w nowym sezonie poczuli smak zwycięstwa. Zwycięstwo w pojedynku u siebie musi cieszyć, zwłaszcza że drużyna z Biłgoraja jest tegorocznym beniaminkiem.

Kolejny mecz Łada zagra już w najbliższą środę na wyjeździe z LKS Milanów, zaś w niedzielę 14 sierpnia zmierzy się z Lewartem Lubartów. Początek spotkania o godzinie 17.00. 

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Łada 1945 Biłgoraj – Lutnia Piszczac 1:0

Bramka: Marek Pyda 8.

Łada: Szawara – Poliwka (62 Bielak), Mazurek, Mielniczek, Myszak, Czok (90 Hanas),  Birut (78 Konopka), Lavruk, Skubisz (62 Stetskiv), Pyda, Dorosz. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.