Udany sezon 2015 zawodników UKS Moto – Kart „Energetyk” w Biłgoraju w sporcie kartingowym

Najlepszym zawodnikom wręczone zostały dyplomy, puchary oraz nagrody rzeczowe. Puchary i nagrody ufundowane zostały przez promotorów sportu kartingowego oraz Polski Związek Motorowy.

Marcel Surmacz odebrał najważniejszą nagrodę czyli biało czerwoną szarfę za tytuł Mistrza Polski w klasie ROTAX Mini Max. Stanął również na najwyższym stopniu podium za zwycięstwo w Mistrzostwach Polski Młodzików. Kolejną nagrodę odebrał za trzecie miejsce w krajowych rozgrywkach ROTAX. Od Kapituły Polskiego Kartingu również został nagrodzony, otrzymując tytuł i puchar za „Najlepszy debiut zagraniczny w 2015 r.” Karol Kręt został uhonorowany za zajęcie trzeciego miejsca w Mistrzostwach Polski w kategorii Rotax Mini  Max. Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego Moto – Kart Energetyk – Karol Kręt wraz Marcelem Surmaczem zdobyli tytuł drużynowego Mistrza Polski 2015 w kategorii Rotax Mini  Max.

Zawodnicy sportu kartingowego UKS „Energetyk” (m.in. Marcel Surmacz,  Szymon Jabłoński, Julia Pankiewicz, Bartłomiej Sobieski, Kacper Bielecki, Michał Białach, Wiktoria Pankiewicz, Oskar Pomorski, Karol Kręt,  Jakub Kolasa) startowali w wielu zawodach w kraju i za granicą.

W krajowych zawodach: w Pucharze Rotax Max Challenge, który składał się z 10 rund, Mistrzostwach Polski, które składały się z 4 rund, Współzawodnictwie Sportowym Dzieci i Młodzieży.

W międzynarodowych: Central-Eastern-European Rotax Max Challenge oraz Światowym Finale Rotax Max Challenge w Portugalii.

Marcel Surmacz jako najmłodszy zawodnik Polski wziął udział w Kartingowych Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Portimao w Portugalii w dniach 8 – 14 listopada.

W dniu 9 stycznia (sobota) w siedzibie Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Motorowego w Lublinie podsumowano sezon kartingowy w Okręgu Lubelskim. Okazałe puchary dla zawodników ufundował Marszałek Województwa Lubelskiego.