Mulawa góra do 05.04.2024

Udany rewanż Łady

Piłkarze Łady 1945 Biłgoraj po dobrej grze pokonali na wyjeździe Stal Kraśnik aż 4:0. Zespół z naszego miasta zrewanżował się za wysoką porażkę jesienią (2:5).

Nasi zawodnicy jechali do Kraśnika z zamiarem wywalczenia kompletu punktów, jednak to rywal był faworytem niedzielnego meczu. Piłkarze Stali – piąty zespół IV ligi – w tej rundzie przed własną publicznością ani razu nie schodzili z boiska pokonani. Łada zmieniła te statystyki.

Piłkarze Łady, mimo upalnej pogody, pokazali się dziś z bardzo dobrej strony. W ofensywie podopieczni Ireneusza Zarczuka grali walecznie i odważnie, dzięki czemu zdołali zdobyć aż cztery gole, a dzięki dobrej postawie obrońców rywal nie był w stanie stworzyć sobie zbyt wielu okazji do zmiany rezultatu.

Skrzydeł zawodnikom Łady dodał z pewnością szybko strzelony gol. Nasi piłkarze wyszli na prowadzenie już w 16 minucie za sprawą dośrodkowania Karola Misiarza z rzutu wolnego. Bramkarz gospodarzy wybił piłkę na tyle niefortunnie, że trafiła ona pod nogi niepilnowanego Dominika Skubisza, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Stal rzuciła się do odrabiania strat. Niezłe dośrodkowania Antona Lutsyka z lewej strony boiska rozbijali jednak defensorzy gości.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:1.

Od początku drugiej odsłony gospodarze starali się zdominować rywala. Szybko okazało się jednak, że brakuje im piłkarskich argumentów do tego, by zamknąć Ładę na własnej połowie boiska. Rafał Król nie zachwycał, a Oleksij Rodevich był dziś niemal zupełnie niewidoczny.

Na wysokości zadania stanęli za to napastnicy Łady. W 57 minucie na indywidualny rajd w pole karne zdecydował się Karol Misiarz, który oszukał dwóch rywali i wyłożył piłkę Patrykowi Doroszowi. „Pati” z bliskiej odległości pokonał bezradnego bramkarza z Kraśnika.

„Kropkę nad i” postawił niezawodny Jurij Perin, który za sprawą dwóch bardzo ładnych strzałów lewą nogą, w 65 i 71 minucie, ustalił wynik meczu na 4:0 dla Łady.

Tym samym nasz zespół odpłacił się Stali Kraśnik za wysoką przegraną 2:5 w rundzie jesiennej.

STAL KRAŚNIK – ŁADA 1945 BIŁGORAJ 0:4 (0:1)

Bramki: 16' Dominik Skubisz, 57' Patryk Dorosz, 65', 71' Jurij Perin

Skład: Łukasz Szawara – Michał Mielniczek (75′ Bartłomiej Myszak), Paweł Sobótka, Grzegorz Mulawa, Dariusz Kuliński, Karol Misiarz, Roman Steskiv, Piotr Mazurek (65′ Dawid Konopka), Dominik Skubisz (55′ Arkadiusz Czok), Patryk Dorosz, Jurij Perin (85′ Janusz Birut).

Kolejny mecz nasi piłkarze rozegrają na wyjeździe w niedzielę, 4 czerwca. Łada zmierzy się wówczas z walczącą o pozostanie w lidze drużyną POMu Iskry Piotrowice.

Informujemy, że zaplanowany na środę, 31 maja, mecz z Powiślakiem Końskowola został przełożony na środę, 7 czerwca. Spotkanie zostanie rozegrane o godzinie 17:00 na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Biłgoraju.

W sobotę, 27 maja, juniorzy starsi Łady 1945 Biłgoraj pokonali na wyjeździe Lewart Lubartów 4:1. Gole dla naszej drużyny zdobyli: Paweł Pieczykolan, Bartłomiej Gontarz, Dominik Gąbka i Kamil Nowak. Juniorzy Łady zajmują obecnie 9 miejsce w tabeli I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Starszych.

Autor: ladabilgoraj.pl