Udane starty młodych biłgorajskich sportowców

Bardzo dobre wyniki osiągnęli młodzi biłgorajscy lekkoatleci oraz sztangiści podczas zawodów, które odbyły się w ostatnich dniach.

Efektownie zaprezentowali się młodzi lekkoatleci szkółki OSiR i LKS Znicz Biłgoraj podczas 60. Otwartych Mistrzostw w Stalowej Woli w Lekkiej Atletyce oraz V Biegu Majowym w Biszczy.

Nasi sportowcy zdobywali medale, poprawiając swoje indywidualne wyniki, a niektórzy bili swoje rekordy życiowe.

W Biszczy startowali: Dominika i Damian Bernaś, Ania i Marcin Kusz, Karol i Kacper Flis, Marlena Tyszko, Julia i Natalia Przytuła, Przemysław Jachosz.

W Stalowej Woli biegali: Natalia i Paulina Podpora, Jakub Socha, Wiktoria Swacha, Marlena Tyszko, Adrian Bazan, Patryk Solak, Kacper Flis, Daria Padyjasek, Przemysław Jachosz, Oliwia Hałka, Kamila Skałecka, Damian Bernaś. Na uwagę szczególnie zasługują wyniki Oliwii Hałki (1000 m – 3;12,60 min), Natalii Podpory (600 m – 2;00,00) oraz Przemysława Jachosza (600 m – 1;34,81).

Medale, udane debiuty, rekordy życiowe osiągnęli sztangiści klubu LKS Znicz Biłgoraj podczas Mistrzostw Polski LZS w Zamościu. LKS Znicz Biłgoraj zajął III miejsce w klasyfikacji klubowej z wynikiem 62pkt. A w klasyfikacji wojewódzkiej Lubelskie wygrało z ogromną przewagą punktów.

Wyniki sztangistów Znicza:

kat. 53 kg Katarzyna Dziduch – IV miejsce

kat. 63 kg Natalia Mrozik – III miejsce

kat. 69 kg Martyna Kiełczewska – VI miejsce

kat. 90 kg Aleksandra Łysakowska – V miejsce

kat. 90 kg Agnieszka Rak – I miejsce (6 rekordów Polski)