- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Udane starty biłgorajskich pływaków

- Reklama -

Dwa dni i dwie bardzo ważne imprezy zaliczyli nasi przedstawiciele trenujący na co dzień pływanie na biłgorajskiej pływalni.

Zarówno jedna, jak i druga zakończyły się bardzo udanie. Sobota to Mistrzostwa Województwa w kategorii 10-11 lat i rekordowa jak do tej pory dla Sparty liczba 15 medali (największa w zawodach).

- Reklama -

Niedziela natomiast to Wojewódzka Liga Dzieci i Młodzików na Aqua Lublin i po raz pierwszy w historii klubu II miejsce w klasyfikacji generalnej. Trzecim bardzo ważnym wydarzeniem była dekoracja za IX miejsce w kraju w Drużynowym Wieloboju Pływackim Dzieci 11 lat. Powyższym osiągnięciom wartości dodaje fakt, iż w województwie w sportowej rywalizacji  uczestniczy 18 klubów, a w kraju prawie 200. Najlepiej w weekend wypadli Miłosz Jagosiak, Paweł Bury oraz Paweł Wołoszyn. Dwukrotnie tytuł mistrza województwa wywalczył Miłosz. Zdecydowanie wygrał 50 metrów stylem grzbietowym oraz 50 metrów stylem dowolnym. Mistrzem województwa został również Paweł Bury, który okazał się najlepszy na 200 metrów stylem zmiennym oraz drugi na 100 metrów stylem klasycznym. W konkurencji 100 metrów klasykiem triumfował Paweł Wołoszyn, swoim startem obronił tytuł zdobyty przed rokiem właśnie w Kraśniku. Obaj zawodnicy dodatkowo dołożyli dobre występy w lidze, zajmując na 200 metrów zmiennym odpowiednio pierwsze i trzecie miejsce.

Na sukces drużyny w WLDiM i DWP zapracowali: Maja Barwińska, Paweł Bury, Kinga Cich, Amelia Cieślak, Julia Duńko, Maksymilian Grzyb, Kornelia Jagucak, Maria Łukasz, Miłosz Łysiak, Bartłomiej Obszyński, Radosław Oszajca, Wojciech Papierz, Maksymilian Pawlos, Milena Pintal, Hanna Swacha, Hanna Wasąg, Kaja Wnuk, Paweł Wołoszyn, Anna Biernacka, Damian Błaszczyk, Łukasz Kapusta, Martyna Małysza, Bartosz Sadowski, Kasper Wilczyński.

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.