- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Udana zbiórka strażaków z Dereźni dla Szymonka

Strażacy z OSP w Dereźni mogą pochwalić się pierwszą, ale za to bardzo udaną akcją pomocową. Początkowo planowana była na jeden dzień, ale ze względu na duże zainteresowanie trwała ona aż 5 dni. Najważniejsze, że wspólnymi siłami udało się pomóc choremu Szymonkowi.

Zbiórka złomu, aluminium i metali kolorowych zainicjowana przez OSP w Dereźni trwała od 27 marca do 1 kwietnia. W tym czasie łącznie uzbierano ponad 1500 kg. 

– W sumie uzbieraliśmy ponad 1,5 tony  surowców. W zbiórkę zaangażowała się nie tylko społeczność naszej miejscowości i gminy Biłgoraj, ale także i okoliczne OSP KSRG z Rogali i OSP z Majdanu Starego – mówi Piotr Borowski, naczelnik OSP w Dereźni. – Chciałbym  szczególnie podziękować mieszkańcom gminy Biłgoraj oraz wszystkim zaangażowanym strażakom ochotnikom z naszej jednostki oraz jednostek w Woli Dereźniańskiej, Rudzie Solskiej, OSP KSRG w Soli oraz OSP w Brodziakach – dodaje. 
Kwota uzbierana z zebranych surowców została przeznaczona na leczenie i rehabilitację 2-letniego Szymonka z Korczowa. – Dziękujemy również firmie PPHU Gleń z Biłgoraja za udostępnienie i podstawienie kontenera oraz za skup surowca – mówi Jan Kimak, prezes OSP w Dereźni. – Dzięki dużemu zaangażowaniu sołtysów i radnych z Dereźni udało się sprawnie skoordynować akcję – dodaje prezes. 

- Reklama -

Zadowolenia z przeprowadzonej akcji nie kryją rodzice chorego chłopczyka. 
 Z całego serca chcielibyśmy podziękować strażakom OSP w Dereźni za okazaną pomoc. Dziękujemy także wszystkim, którzy przywieźli surowiec. Jesteście wspaniali i macie wielkie serca, to dzięki Wam nasz synek ma szansę na powrót do zdrowia – mówią wdzięczni Małgorzata i Marek Małkowie, rodzice Szymonka.  
Ochotnicy z Dereźni już zapowiadają, że na tej akcji nie poprzestaną, czują potrzebę dalszej pomocy innym, ponieważ jak twierdzą, “dobro wraca ze zdwojona siłą”. 
red. 

 

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.