- Reklama -

Udana promocja czytania

Ciekawy i urozmaicony program ferii może być skuteczną formą promocją. Oferta Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie w ciągu zaledwie kilku feryjnych dni przyciągnęła około 150 osób, w tym uczniów spoza gminy.

Tegoroczne spotkania odbywały się pod hasłem „Czytam sobie w bibliotece” i były inspirowane popularną serią książek „Czytam sobie”. Każdego dnia, od wtorku do piątku, zajęcia były oparte na prezentacjach, zabawach i konkursach, które dotyczyły innej pozycji. – Wybrane przez nas książki były punktem wyjścia do poszukiwań artystycznych, w tym budowy statku i nowego układu słonecznego, poszukiwań detektywistycznych, tworzenia dzieł z masy solnej, czy wywoływania wiosny – relacjonują organizatorzy ferii.

Na początek wybrali dzieło „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego, by wyjaśnić dzieciom, na przykład co to jest opera, albo kim jest primabalerina.

Z okazji Światowego Dnia Kota dzieci zajęły się bohaterami książki „Rok z kocicą Izabelą”, a podczas spotkania wykonywały, m.in. portrety swoich czworonożnych przyjaciół i drzewko szczęścia.

- Reklama -

Uczestnicy ferii poznali też historię jednej z największych katastrof morskich transatlantyku Titanic, tworząc przy okazji projekt własnego statku.

Podczas zajęć dzieci udały się również w podróż do krainy fantazji z „Walizką pana Hanumana”, oraz odkrywały tajemnice kosmosu. Dowiedziały się o pierwszym lądowaniu człowieka na Księżycu, które miało miejsce w 1969 roku. Dużym przeżyciem było także tworzenie nowego układu słonecznego.

Z kolei zajęcia oparte na przygodach bohaterów książki „Tytus – super pies” były okazją do zabawy w detektywów i wykonania portretu pamięciowego zwierzęcego złodziejaszka, a na pozostałych spotkaniach dzieci poznawały „Psotnice podwórkowe” oraz zwyczaje morskich ssaków.

– Cieszy fakt, że wśród naszych gości niemalże codziennie widzieliśmy inne twarze. Pomysł z przygotowaniem zajęć opartych na cyklu książek „Czytam sobie” okazał się słuszny, czego potwierdzeniem jest fakt, że po zakończeniu ferii prawie wszystkie pozycje z tej serii rozeszły się niczym chrupiące bułeczki – podsumowują organizatorzy ferii w Józefowie.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.