kolportaż baner główny

- Reklama -

- Reklama -

Udana akcja krwiodawców w Aleksandrowie

W minioną niedzielę 13 grudnia w Aleksandrowie odbyła się cykliczna zbiórka krwi organizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi. Tak jak poprzednio również i tym razem akcja poboru krwi odbyła się w budynku Urzędu Gminy Aleksandrów. Do oddania krwi zgłosiła się rekordowa liczba osób.

- Reklama -

W niedzielne przedpołudnie 13 grudnia aż 50 mieszkańców Aleksandrowa i okolic zostało zarejestrowanych do oddania krwi. Chętnych było dużo więcej. Niestety, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, nie spodziewając się tak dużego zainteresowania akcją, zabezpieczyło tylko 50 kodów rejestracyjnych.

toyota Yaris

Kilkanaście osób zostało przekierowanych do sąsiedniej gminy Łukowa, gdzie w tym samym czasie również prowadzona była zbiórka krwi. Ostatecznie ten bezcenny dar oddało 37 osób. Dzięki nim udało się zebrać 17 litrów krwi.

– W imieniu swoim, Klubu oraz Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie serdecznie dziękuję wszystkim krwiodawcom za udział w niedzielnej akcji poboru krwi, która po raz kolejny odbyła się w naszej gminie – mówi Agata Swacha, prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi w Aleksandrowie.

 

Jest mi niezmiernie miło, że akcja cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród mieszkańców. Dziś przyszło kilkanaście młodych osób, niektóre w ostatnim czasie ukończyły 18 lat, i są one świadome tego, że dzielą się tym, czego nie można kupić ani wyprodukować. Troszkę przykro, że musiałam kilkanaście osób przekierować na akcję do Łukowej, ale postaram się, by taka sytuacja nie miała miejsca w przyszłości dodaje Agata Swacha.

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

Dziś jestem tutaj pierwszy raz. Namówił mnie kolega, który już wcześniej oddawał krew. Troszkę stresu było…, ale w efekcie mogę powiedzieć, że niepotrzebnie. To naprawdę nic strasznego – przyznaje  Dominik, mieszkaniec Aleksandrowa.

Red. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.