- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Zarzut nieudzielenia pomocy poszkodowanemu dla 47-letniego kierowcy

Dzięki dociekliwości dzielnicowych z Posterunku Policji w Potoku Górnym oraz kryminalnych z biłgorajskiej komendy udało się zatrzymać 47-latka, który prawdopodobnie potrącił pieszego w Biszczy.

17 listopada około godziny 18 doszło do wypadku w miejscowości Biszcza.

– Z wstępnych ustaleń wynika, że poszkodowanym jest 67-letni mieszkaniec gminy Biszcza. Został on potrącony przez samochód, którego kierujący, nie zatrzymując się, odjechał z miejsca wypadku – mówi Joanna Klimek, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju. – Ranny mężczyzna z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala – dodaje.

Od tego dnia biłgorajscy policjanci starali się ustalić tożsamość kierowcy. Zebrane informacje doprowadziły ich do ośrodka wypoczynkowego w gminie Biszcza.

- Reklama -

Tam funkcjonariusze zastali pięciu mężczyzn z województwa mazowieckiego w wieku od 33 do 47 lat. Byli oni pracownikami firmy remontującej jedną z dróg na terenie powiatu biłgorajskiego.

– Zabrany przez policjantów materiał dowodowy pozwolił policjantom ustalić, że pojazdem w chwili wypadku kierował 47-latek z powiatu pruszkowskiego. Mężczyźnie został przedstawiony zarzut między innymi nieudzielenia pomocy osobie znajdującej się w położeniu grożącym bezpośrednim niebezpieczeństwem utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu – dodaje rzecznik prasowa biłgorajskiej policji.

Okazało się, że mężczyzna posiada dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponieważ był w przeszłości kilkukrotnie zatrzymywany za prowadzenie pod wpływem alkoholu. W chwili zatrzymania przez policjantów był nietrzeźwy, miał w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

- Reklama -

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.