Uczyli się ratować

Jak postępować w przypadku zadławienia, kiedy ktoś straci przytomność czy przestanie oddychać? Jak przeprowadzić sztuczne oddychanie czy też korzystać z defibrylatora? To tylko niektóre tematy poruszane na spotkaniu z ratownikiem medycznym. Skorzystali z niego m.in. członkowie Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych "Siron", Stowarzyszenia na Rzecz Rodzin z Dzieckiem Niepełnosprawnym oraz Stowarzyszenia Osób Niesłyszących "Głos ciszy".

Spotkanie możliwe było dzięki zaangażowaniu ratownika Bartosza Basińskiego z Zespołu Ratownictwa Medycznego pracującego na co dzień w ARION Szpitale sp. z o.o. Zespół Opieki Zdrowotnej w Biłgoraju. Swoje doświadczenie zawodowe przekazywał on uczestnikom spotkania.

Zajęcia z ratownictwa to jeden z elementów bloku tematycznego "Bezpieczna rodzina" w ramach projektu "Aktywna Rodzina", które realizuje Fundacja Aktywności Obywatelskiej "Wspólnota". Projekt obejmuje także zajęcia z przedsiębiorczości i diety i zdrowia rodziny, a skorzystać z niego mogą rodziny z dzieckiem, matki powracające na rynek pracy i osoby samotnie wychowujące dzieci.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.