Usługi krawieckie

- Reklama -

Uczyli się ratować życie

Ochotnicza Straż Pożarna w Korytkowie Dużym od 15 czerwca do 15 września realizowała projekt „Strażacy – dzieciom” skierowany do dzieci w wieku od 8 do 14 lat. Jego głównym celem było nabycie wiedzy i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz postępowania w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia. Zorganizowano cykl warsztatów prowadzonych przez osoby uprawnione. Podczas warsztatów uczestnicy ćwiczyli umiejętność udzielania pierwszej pomocy, zachowania się w sytuacji stresu i zagrożenia. – Poprzez działania w projekcie staraliśmy się zaszczepiać w dzieciach chęć niesienia pierwszej pomocy już od najmłodszych lat. Pierwsza pomoc to często jedyna szansa, by zapobiec tragedii – stwierdził Krzysztof Bednarz, naczelnik OSP.  – W tym celu w ramach projektu zakupiliśmy zestaw ratunkowy: torbę medyczną OSP R1 oraz deskę ortopedyczną. Sprzęt ten posłuży nam zarówno do dalszych szkoleń, jak też w akcjach ratowniczych dodaje.

Podczas zajęć dzieci nauczyły się: jak zadbać o swoje bezpieczeństwo, jak rozpoznać człowieka w stanie zagrożenia zdrowia lub życia, jak skutecznie wezwać pomoc, jak sprawdzić czy poszkodowany oddycha, jak postąpić z poszkodowanym, który nie oddycha, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej oraz jak poradzić sobie z prostymi przypadkami urazowymi. Ponadto przy współpracy z miejscową biblioteką w okresie wakacyjnym dzieci mogły uczestniczyć w różnorodnych zajęciach plastycznych, ruchowych, dotyczących zdrowego odżywiania się i zdrowego trybu życia.

- Reklama -

Projekt promowany był podczas imprezy środowiskowej  „Gminny mocarz”, która odbyła się 2 lipca w Korytkowie Dużym.

15 września na placu przy remizie OSP odbyło się podsumowanie projektu. Uczestnicy warsztatów przeprowadzili  pokaz ratownictwa  przedmedycznego dla swoich kolegów, nauczycieli i rodziców. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli wziąć udział w quizie z zakresu pierwszej pomocy, a na zakończenie poczęstować się grillowaną kiełbaską.

Projekt dofinansowany z Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, Gminy Biłgoraj oraz Miasta Gminy Biłgoraj realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Ośrodek Działaj Lokalnie – Fundację Fundusz Lokalny Ziemi Biłgorajskiej. 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.