- Reklama -

Uczniowie ZSZiO na stażu w Niemczech

Ostatnia grupa uczniów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju  realizujących projekt „Jestem Europejczykiem” przebywa w Niemczech na praktykach. Przez 4 tygodnie 25 uczniów klas drugich Technikum w zawodach: gastronomicznym, fryzjerskim, kelnerskim, mechanicznym oraz hotelarskim podnoszą swoje kompetencje zawodowe w niemieckich przedsiębiorstwach, hotelach i restauracjach. Udział w projekcie to dla młodzieży nie tylko szansa zdobycia wiedzy i doświadczenia zawodowego, ale również doskonała okazja do nauki języka obcego.

Podczas pobytu za granicą uczniowie mają zapewnione również atrakcje, mające na celu  rozwój ich kompetencji osobistych oraz integrację grupy. Dla uczestników projektu jest specjalnie przygotowany program kulturowy obejmujący liczne spotkania integracyjne, wędrówki piesze w góry oraz wycieczki do Berlina, Poczdamu i Drezna.

Podczas pobytu w Niemczech młodzież ma zapewnione również zakwaterowanie, wyżywienie oraz kieszonkowe na własne wydatki, a udział w projekcie jest bezpłatny.

„Pierwszy tydzień praktyk w Bad Freienwalde już za nami! Bardzo intensywnie spędziliśmy ten czas: pierwsze wyjazdy do pracy, poznawanie miejscowości w której mieszkamy, wędrówki po leśnych szlakach, grill integracyjny (wspólnie z „uczniami ZSL z Biłgoraja”), nauka jęz. niemieckiego, park linowy, przejazd zabytkowym pociągiem do Eberswalde, festyn, wycieczka do Poczdamu.” – opowiada jeden z uczestników.

Po zakończeniu stażu zawodowego uczniowie otrzymają od pracodawców certyfikaty uczestnictwa w stażach zagranicznych i dodatkowo po przyjeździe do Polski otrzymają certyfikaty Europass Mobilność, które będą im przydatne w przyszłości jako bilet do znalezienia lepszej pracy nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

Całość projektu „Jestem Europejczykiem” finansowana jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego oraz Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”. Organizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.