- Reklama -

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych na lodowisku

Wychodząc temu naprzeciw zorganizowaliśmy wyjście na lodowisko.  Intensywny ruch odbywający się na świeżym powietrzu wpływa korzystnie na stan zdrowia dziecka: polepsza wentylację płuc, wzmacnia ogólną przemianę materii, hartuje organizm. Poza tym warto wiedzieć, że jazda na łyżwach to oprócz samej zabawy także ćwiczenie koordynacji ruchowej. Na łyżwach uczymy się utrzymywać równowagę, synchronizować pracę rąk i nóg. Łyżwiarstwo zaprzęga do pracy wszystkie grupy mięśni, dzięki czemu wzmacniamy je i ćwiczymy prawidłową postawę.
Dla większości dzieci był to pierwszy kontakt z lodowiskiem i jazdą na łyżwach (i łyżwami). Wszyscy zostali zapoznani z zasadami bezpieczeństwa oraz sposobami unikania kontuzji. Wspólne wyjście na lodowisko było okazją do aktywnego spędzenia czasu oraz integracji społeczności szkolnej. Wielu uczniów wykazało świetne umiejętności łyżwiarskie, ale co ważniejsze chętnie pomagali i motywowali do jazdy osoby, dla których ta aktywność sportowa była absolutnym debiutem. Dopisujące wszystkim dobre humory oraz sprzyjająca pogoda gwarantowały dobrą zabawę i niezapomniane przeżycia.
– Serdeczne podziękowania składamy pani Teresie Bogdanowicz – Bordzań za użyczenie kasków i możliwość skorzystania z lodowiska w godzinach szkolnych oraz panu Jackowi Spustek za bezpłatne wypożyczenie łyżew. Dziękujemy! – mówią organizatorzy.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.