Krystyna Deryło

- Reklama -

Uczniowie z Różańca uczcili w Warszawie ofiary Katynia i Smoleńska

Młodzież złożyła kwiaty pod tablicami smoleńskimi w Sejmie i przy Pałacu Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu, ku czci ofiar Katynia na Grobie Nieznanego Żołnierza na Placu Piłsudskiego, a w drodze do Warszawy pod Pomnikiem Katyńskim w Tarnogrodzie.

Pamiętała również o patronie – wielkim mężu stanu, składając wieniec pod pomnikiem Wincentego Witosa na Placu Trzech Krzyży, gdzie wyryto Witosowe przesłanie: "… a Polska winna trwać wiecznie!". Młodzież oddała hołd prezydentowi Ronaldowi Reaganowi pod jego pomnikiem naprzeciw ambasady USA. Z woli Opatrzności Bożej wraz ze św. Janem Paweł II Wielkim doprowadził do upadku komunizmu w Polsce i innych państwach Europy Środkowo-Wschodniej, zdradzonych przez aliantów w Jałcie. Wyjazd potwierdził, że szkoła łączy nowoczesność z tradycją, wiedzę z patriotyzmem.

- Reklama -

25-26 kwietnia odbędą się Dni Otwarte, na które serdecznie zaprasza społeczność ZSCKR im. W. Witosa!

W programie wielkie atrakcje: prezentacja najnowszego sprzętu rolniczego, degustacja potraw w pracowni gastronomicznej, pokazy baristyczne oraz zwiedzanie pozostałych klasopracowni, w których przygotowano interesujące zajęcia. Ponadto wystąpi Grupa Rekonstrukcji Historycznych "Garnizon Jarosław", demonstrując i udostępniając broń, a także specjalista od dekoracji z warzyw i owoców, odbędą się również ciekawe konkursy z nagrodami.

Marian Kucharczuk – opiekun Koła Historycznego

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.