- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Uczniowie z Józefowa stworzyli piosenkę o „Szlachetnej Paczce”

Uczniowie ze szkół podstawowych w Józefowie i Majdanie Nepryskim nagrali piosenkę promującą akcję "Szlachetna paczka". Utwór mają wykorzystywać sztaby w całej Polsce, a jego premiera odbędzie się w sobotę 8 grudnia podczas regionalnego finału akcji w Biłgoraju. Młodzi ludzie przygotowują także, po raz pierwszy, "Szlachetną paczkę".

- Reklama -

W obydwu szkołach odbyła się zbiórka trwałej żywności, artykułów szkolnych oraz środków czystości i higieny osobistej. – W pomoc bardzo zaangażowali się również miejscowi przedsiębiorcy, właściciele sklepów i zwykli mieszkańcy, przekazując pieniądze na zakup mebli i urządzeń, o których marzy rodzina z powiatu biłgorajskiego.

Dzięki ich wsparciu kupiliśmy m.in. regał z piętrowym łóżkiem i biurkiem dla dziecka, odkurzacz i maszynkę do mięsa. Z kolei właściciele miejscowych sklepów przekazali pościel i ubrania. Jeszcze dzisiaj chcemy to ładnie zapakować, a w niedzielę przekazać potrzebującym – zapowiada koordynator akcji Tomasz Kukiełka. 

W rozmowach z darczyńcami wspierała go Beata Peć, która napisała również tekst piosenki, promującej „Szlachetną paczkę”. Muzykę do tego utworu skomponowała Magdalena Stopa z Zamościa – opiekunka artystyczna Kai Peć, która zaśpiewała piosenkę razem z Patrycją Kusztykiewicz, Aleksandrą Pogudz i Michałem Buczkowskim. Wymieniony kwartet wykona utwór „Szlachetna paczka – szlachetna pomoc” podczas sobotniego finału akcji w Biłgoraju, ale chcą go także wykorzystać przedstawiciele sztabu głównego z Krakowa.
– Gdy dowiedzieli się o naszym nagraniu poprosili o zgodę na odtwarzanie piosenki przez wszystkie sztaby w Polsce, a my z zadowoleniem przyjęliśmy tę propozycję. W najbliższych dniach powstanie także teledysk, który również ma szansę na ogólnopolską promocję – mówi Tomasz Kukiełka.

- Reklama -

W profesjonalnym nagraniu utworu – w wersji audio i wideo – autorów pomysłu wsparli Henryk i Piotr Grzybowie z Zakładu Produkcji i Sprzedaży Wyrobów z Drewna w Siedliskach koło Józefowa oraz Studio Filmowe „Alfa” z Tarnogrodu.

„Szlachetna paczka – szlachetna pomoc” to kolejna piosenka, stworzona przez uczniów i nauczycieli z Józefowa i Majdanu Nepryskiego. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, grupa nagrał utwór „Taka jesteś Polsko!”, który trafił m.in. do Kancelarii Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Jego przedstawiciele pogratulowali pomysłu, podziękowali za taki sposób manifestowania patriotyzmu i życzyli autorom zapału do dalszej pracy.

Najnowszego utworu „Szlachetna paczka – szlachetna pomoc” można posłuchać TUTAJ:

UM Józefów

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.