- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Uczniowie z Gimnazjum Nr 1 z wizytą w Realschule am Karlsberg w Niemczech

  Kilka dni temu wróciliśmy z wycieczki do Crailsheim w Niemczech w ramach międzynarodowej wymiany uczniowskiej.

  W tym roku brało w niej udział 24 uczniów pod opieką 3 nauczycieli. Celem wizyty było poznanie kultury, tradycji oraz walorów turystycznych Niemiec, nawiązanie przyjacielskich kontaktów i doskonalenie umiejętności językowych.

  Wyjazd trwał 6 dni, dał nam wiele niezapomnianych chwil i wspomnień. W programie było miejsce na zwiedzanie, zabawę i odpoczynek. Mieliśmy okazję poznać wiele rodzin niemieckich, u których byliśmy gośćmi. 

  Jednym z punktów programu była wizyta w szkole. Powitał nas dyrektor szkoły Pan Uli Kern i osoby biorące udział w organizacji wymiany polsko – niemieckiej. Nasi uczniowie przedstawili się w języku niemieckim, za co otrzymali gromkie brawa. Uczestniczyliśmy też w lekcjach, co dla wszystkich było ciekawym doświadczeniem.

  Tradycją jest, że zawsze gościmy w Urzędzie Miasta, gdzie w imieniu burmistrza powitała nas Pani Margit Fuchs. Z wieży ratusza podziwialiśmy panoramę Crailsheim. Bliższemu poznaniu miasta sprzyjała „zabawa w podchody”. Uczniowie w grupach polsko – niemieckich musieli udać się do niektórych obiektów znajdujących się na terenie miasta i zanotować określone informacje.

- Reklama -

  Integracji sprzyjały wspólne gry i zabawy sportowe oraz ognisko, podczas którego młodzież polska zaprezentowała się śpiewając znane piosenki przy akompaniamencie gitary.

  Podczas pobytu w Niemczech byliśmy w Stuttgarcie, Norymberdze i Heidelbergu. W Stuttgarcie zwiedziliśmy nowoczesne muzeum Porsche, gdzie mieliśmy okazję poznać historię tego samochodu oraz zapoznać się z wszystkimi jego modelami. Spacerując po Rynku Starego Miasta w Norymberdze podziwialiśmy średniowieczne domy, gotyckie kościoły oraz ratusz. Atrakcją turystyczną były też średniowieczne mury obronne z basztami.

  Ostatnim zwiedzanym miastem był Heidelberg – zabytkowe miasto uniwersyteckie. Nad miastem górują ruiny średniowiecznego zamku. Zwiedzając ten zamek mieliśmy okazję zobaczyć niecodzienną atrakcję, czyli największą na świecie beczkę na wino. Zorganizowano dla nas również rejs statkiem po rzece Neckar.

  Oprócz zwiedzania był też czas na odpoczynek i relaks. Uczniowie najmilej wspominają wizytę w parku wodnym „Palm Beach” w Stein obok Norymbergi, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Największą popularnością cieszyły się zjeżdżalnie wodne, ale można było również skorzystać z basenów rekreacyjno – leczniczych, pływackich, jacuzzi, saun i wielu innych atrakcji.

Gimnazjum Nr 1 im. Św. Jadwigi Królowej w Biłgoraju

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.