- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Uczniowie z Biłgoraja walczą o indeksy na studia

Po raz pierwszy uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju wzięli udział w IX edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach. Ważnej olimpiady, bo to walka o indeksy na studia. Olimpiada jest organizowana przez Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego wraz z 15 innymi uczelniami na terenie całego kraju.

- Reklama -

Celem szkolnej rywalizacji, jest popularyzacja wiedzy z zakresu nauki o mediach oraz promocja edukacji medialnej. Uczniowie szkół ponadpodstawowych walczą o indeksy na studia dziennikarskie w renomowanych wyższych uczelniach oraz o cenne nagrody rzeczowe, ufundowane przez sponsorów. Patronat nad Olimpiadą objął Minister Edukacji i Nauki.

- Reklama -

W tegorocznej edycji olimpiady do etapu okręgowego zakwalifikowali się uczniowie I LO im. ONZ, pisząc eseje na wybrane tematy z zakresu dziennikarstwa. Znaleźli się wśród 70 uczniów zakwalifikowanych do etapu okręgowego. Są to: Marta Myszka, Otylia Lemieszek – Kaczor i Miłosz Stelmach. Komisja okręgowa wyróżniła pracę Otylii ze względu na treść i walory formalne eseju spośród 135 nadesłanych.

Do eliminacji centralnych zaproszono 10 osób z okręgu lubelskiego, a wśród nich są uczennice I LO im. ONZ: Marta Myszka i Otylia Lemieszek – Kaczor. Miłosz Stelmach uzyskał bardzo dobry wynik na etapie okręgowym. Marta i Miłosz reprezentują Szkolny Klub Filmowy /opiekunowie: Barbara Chołyst i Alina Dzido/. Opiekunem Otylii jest Agnieszka Jamroz.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.