- Reklama -

- Reklama -

Uczniowie z Biłgoraja trafili do Turcji

Uczniowie z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej wrócili z Turcji. To nie były jednak przedwczesne wakacje. Wraz z uczniami i nauczycielami z Rumunii, Włoch i Hiszpanii, wzięli udział w projekcie ERASMUS+, sektor "Edukacja Szkolna - Partnerstwa Współpracy Szkół". Była to już druga wizyta w kraju partnerskim.

- Reklama -

Głównym celem jest budowanie właściwych relacji w świecie realnym i wirtualnym poprzez podnoszenie świadomości uczniów na temat występowania zjawisk przemocy i cyberprzemocy, a także opracowanie różnych strategii mających na celu zwalczanie w/w zjawisk i ich negatywnych skutków.

Podczas wizyty w Turcji uczniowie z „elektryka”, wraz z uczniami i nauczycielami z pozostałych szkół partnerskich gościli w szkole Nevzat Karalp Anadolu Lisesi w miejscowości Denizli, aby pracować nad tematem zostawiania śladu cyfrowego i konsekwencji tego zjawiska. Ponadto, uczestniczyli oni w bogatym programie kulturowym, a także zwiedzili najpiękniejsze miejsca południowo – zachodniej Anatolii takie jak:  starożytne miasta Efez i Afrodyzja, Kanion Arapapisti oraz Park Narodowy w Pamukkale, który znajduje się na liście Narodowego Dziedzictwa Przyrodniczego UNESCO. Pobyt w Turcji był niezwykłym doświadczeniem dla uczniów RCEZ, ponieważ mieszkając u rodzin tureckich, mieli okazję poznać zwyczaje i tradycje mieszkańców Azji Mniejszej.

toyota Yaris

W ramach projektu Erasmus + Proper Relationships: Online and Offline, kolejne grupy uczniów pojadą do szkół partnerskich w Hiszpanii i w Rumunii. W maju 2023 RCEZ będzie gościć uczniów i nauczycieli ze szkół partnerskich uczestniczących w projekcie.

 

fot. RCEZ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.