- Reklama -

- Reklama -

Uczniowie z Biłgoraja przelewali krew

I Liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju zorganizowało akcję krwiodawstwa: - Wśród dawców byli uczniowie i nauczyciele naszego liceum, oraz zaprzyjaźnionych placówek – ZSBiO w Biłgoraju i ZSZiO w Biłgoraju, a także 10 Honorowych Dawców Krwi z Biłgoraja - informuje biłgorajska szkoła.

- Reklama -

Akcję zainicjowało Szkolne Koło PCK, współpracujące z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie. Podobnie jak w latach ubiegłych nie zawiedli ci, którzy chcieli i mogli podzielić się najcenniejszym darem.

Łącznie 42 osoby oddały 18 litrów krwi, chociaż do akcji przystąpiło znacznie więcej chętnych. Wśród dawców byli uczniowie i nauczyciele I LO im. ONZ w Biłgoraju oraz zaprzyjaźnionych placówek – ZSBiO w Biłgoraju i ZSZiO w Biłgoraju, a także 10 Honorowych Dawców Krwi z Biłgoraja.  Za udział w akcji wszyscy otrzymali ekwiwalent – czekolady oraz drożdżówki i pączki ufundowane przez firmę pana Zenona Kotowskiego.

- Reklama -

Warto podkreślić, że akcje krwiodawstwa mają długoletnią tradycję w I LO im. ONZ i cieszą się dużym zainteresowaniem. Oprócz poboru krwi propagowaniu tej szlachetnej idei służą spotkania z Zasłużonymi Honorowymi Dawcami Krwi oraz pogadanki z lekarzami RCKiK w Lublinie. Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy wzięli udział w akcji.

 

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.