- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Uczniowie wrócili z praktyk

W sobotnie przedpołudnie szczęśliwie powróciła do Biłgoraja kolejna – trzecia – grupa uczniów ZSZiO w Biłgoraju realizująca zagraniczne praktyki w Niemczech w ramach projektu “Kreatywna młodzież w nowoczesnej Europie” współfinansowanego ze środków EFS. Młodzież technikum mechanicznego oraz technikum żywienia i usług gastronomicznych zdobywała nowe doświadczenia zawodowe oraz poznawała tajniki swojego zawodu u pracodawców w miejscowości Bad Frienwalde. Uczniowie mieli możliwość poznać nie tylko rozwiązania techniczno-technologiczne stosowane przez pracodawców niemieckich, ale również doświadczyć ich mentalności w podejściu do pracy – jak się okazało – nieco różnej od polskiej. Wyjazd był dla uczniów doskonałą sposobnością, by oprócz doświadczeń zawodowych zweryfikować swoje kompetencje istotne w środowisku pracy, takie jak: umiejętność pracy zespołowej, odpowiedzialności na stanowisku pracy, współpracy, podległości czy komunikacji w języku branżowym. Praktyki były dla uczniów doskonałą lekcją na temat wymagań i oczekiwań stawianych pracownikom przez pracodawcę. Zdobyte doświadczenia na pewno przydadzą się wszystkim uczestnikom przy podejmowaniu pierwszej pracy zawodowej. Mobilność zawodowa to nie tylko praktyczna nauka, ale także ciekawe formy spędzania czasu wolnego i wzajemna integracja. Uczestnicy wyjazdu korzystali m.in. z atrakcji na Tropikalnej Wyspie oraz wycieczek do Berlina, w którym zwiedzili m.in. Muzeum Techniki, Muzeum Historii Naturalnej, Bramę Brandenburską, mur Berliński, Pomnik Żydowski, Plac Poczdamski.

- Reklama -

   Pobyt w Bad Freienwalde dla wszystkich uczestników był bezpłatny. Młodzież miała zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie w internacie prowadzonym przez partnera szkoły, gdzie do dyspozycji uczniów były świetlica z dostępem do Internetu, stołówka oraz boiska sportowe i rozległy teren zielony wokół internatu. Przed wyjazdem każdy uczestnik otrzymał kieszonkowe na własne wydatki. Po zakończeniu stażu zawodowego wszyscy uczniowie otrzymali od pracodawców certyfikaty uczestnictwa w stażach zagranicznych i dodatkowo po przyjeździe do Polski otrzymają certyfikaty Europass Mobilność, które będą im przydatne w przyszłości jako bilet do znalezienia lepszej pracy nie tylko w Polsce, ale i za granicą.

  Aktualnie w Niemczech przebywa czwarta grupa praktykantów, którzy również realizują praktyki w branży mechanicznej i gastronomicznej.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.