Wypożyczalnia sprzętu Kołodziej-baner górny

- Reklama -

Uczniowie uczcili pamięć Żołnierzy Wyklętych (Film)

2 marca, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju przygotowywali uroczyste wydarzenie, mające na celu uczcić pamięć o tych, którzy podczas sowieckiej okupacji cenili wolność oraz niepodległość ojczyzny ponad własne życie.

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” jest to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone upamiętnieniu żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. W tym roku, uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju pod opieką swoich nauczycieli, 2 marca przygotowali montaż słowno-muzyczny, podczas którego ukazali historię ludzi, którzy do końca walczyli o wolność i niepodległość narodu polskiego. Wydarzenie uświetnił szkolny zespół RCEZ Band.

Według uczniów szkoły, patriotyzm ma wiele definicji, jednak najważniejsze są jego podstawowe wartości.

– Moim zdanie patriotyzm jest to cecha, będąca postawą szacunku i umiłowania naszej pięknej ojczyzny. Może się wydawać, że w dzisiejszych czasach postawa patriotyczna wymarła, głównie wśród młodych ludzi. Jednak nie można wszystkich wrzucać do jednego worka. Młodych patriotów można spotkać podczas różnych świąt narodowych, którzy nie tylko chodzą, aby się pokazać, ale również uczestniczą w nich z poczucia przynależności do narodu. Niektórzy są również gotowi w chwili konieczności bronić naszej ojczyzny – opowiada Patryk Oszmaniec, uczeń RCEZ w Biłgoraju.

Uczniowie przygotowali montaż pod opieką swoich nauczycieli: Marka Gromadzkiego, Marię Lipianin oraz Barbarę Pikora-Lewkowcz.

M.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.