- Reklama -

Uczniowie RCEZ wyróżnieni

Indywidualnie zajmowali czołowe lokaty, a jako drużyna zdobyli wyróżnienie. Mowa o uczniach Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju.

16 września 2019 r. w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim odbyła się konferencja edukacyjna w 30. rocznicę powstania Związku Sybiraków, połączona z otwarciem wystawy – „Przeszliśmy – Niepokonani”. W wydarzeniu uczestniczyli m.in. wojewoda lubelski, kurator oświaty w Lublinie, członkowie Związku Sybiraków O. w Lublinie, przedstawiciele władz miasta Lublina. Głównym organizatorem uroczystości był Instytut Pamięci Narodowej.

Celem konferencji było upamiętnienie męczeństwa Polaków deportowanych i wywożonych w głąb ZSRR podczas II wojny światowej, jak i po jej zakończeniu. Uroczystość była skierowana do młodzieży szkół średnich województwa lubelskiego i wzięło w niej udział 130 uczniów. Była to dla nich pouczająca a zarazem wstrząsająca lekcja historii.

- Reklama -

RCEZ reprezentowali: Patryk Obszański, Mateusz Brodziak i Paweł Pieczykolan. Jednym z punktów programu był quiz historyczny. Uczniowie zdobyli wyróżnienie, zajmując wysokie lokaty – Patryk Obszański VI miejsce, Mateusz Brodziak – VII miejsce a Paweł Pieczykolan – XIII miejsce na stu kilkudziesięciu uczestników. Jako drużyna wywalczyli wyróżnienie natomiast uczniami opiekowała się Maria Lipianin

   

Żródło: www.rcezbilgoraj.lbl.pl

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.