Telc B2

- Reklama -

Uczniowie RCEZ w Finale ogólnopolskiego konkursu (Film)

5 marca, dwaj uczniowie Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju wzięło udział w etapie centralnym ogólnopolskiego konkursu "Elektronika - by żyło się łatwiej" organizowanego przez Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Uczniowie uzyskali tytuł laureatów oraz wyróżnienie I stopnia, poza finalistami nagrodzono 31 prac wyróżnieniem II stopnia.

Podczas finału konkursu, uczestnicy przedstawili swoje projekty w formie 10-minutowej prezentacji. Reprezentanci Elektryka przygotowali na konkurs układ linii produkcyjnej do znakowania. Projekt przygotowany pod opieką nauczyciela Henryka Kasprowicza został zaprezentowany wcześniej podczas dni otwartych szkoły. Konkursowy model przedstawia pracę przykładowej linii produkcyjnej, wykorzystującej pneumatyczne elementy wykonawcze oraz dużą ilość sensorów, które automatyzują proces.

- Reklama -

– Wykonanie projektu zajęło nam ok. 5-6 miesięcy, chociaż rzeczywisty czas jego tworzenia wynosi o wiele mniej. Ten projekt to model dydaktyczny, który służy do symulacji pracy linii produkcyjnej do znakowania. Ma on w prosty sposób ukazywać, jak wygląda zautomatyzowana praca w dużych fabrykach – opowiada Robert Dworniczak jeden z dwóch konstruktorów układu.

Robert Dworniczak i Konrad Ostrowski z RCEZ w Biłgoraju, jako laureaci otrzymają 30 dodatkowych punktów przy rekrutacji na Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej, co właściwie po zdaniu matury zapewnia im indeksy na tej renomowanej uczelni. Uczniowie otrzymali również nagrody rzeczowe o wartości ok. 2 000 złotych każda.

M.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.