- Reklama -

- Reklama -

Uczniowie ONZ-etu z wizytą w Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej w Zamościu

- Reklama -

 7 października 2016 roku uczniowie klas drugich i trzecich o profilu medycznym Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju odwiedzili Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej, które mieści się przy Samodzielnym Publicznym Szpitalu Wojewódzkim im. Jana Pawła II w Zamościu. Wcześniej funkcjonował tam oddział onkologii klinicznej i chirurgii onkologicznej. Centrum jest czwartym ośrodkiem w Polsce (obok Elbląga, Tomaszowa Mazowieckiego i Katowic) wchodzącym w skład grupy NU-MED posiadającym najnowocześniejsze urządzenia medyczne m.in. akceleratory, tomograf komputerowy służący do planowania, pracownię PET-CT, pracownię brachyterapii. Opiekę medyczną nad pacjentami sprawuje doświadczony zespół specjalistów, w skład którego wchodzą: lekarze, pielęgniarki, fizycy, technicy, psycholodzy oraz fizjoterapeuci.

  W sali konferencyjnej młodzież została powitana przez dyrektora CDiTO w Zamościu panią Barbarę Nizio, ordynatora Oddziału Radioterapii panią Iwonę Gisterek oraz panią psycholog Milenę Milczuk. Po wysłuchaniu krótkiego wykładu na temat funkcjonowania placówki i podejmowanych metod leczenia onkologicznego uczniowie zostali zaproszeni do obejrzenia specjalistycznych pracowni i pomieszczeń do badań, jak również komfortowych sal dla pacjentów. 

urząd MArszałkowski projekt

  Pobyt w Centrum Diagnostyki i Terapii Onkologicznej był dla uczniów klas medycznych bardzo ciekawym doświadczeniem. Mogli z bliska poznać funkcjonowanie jednego z najnowocześniejszych ośrodków leczenia onkologicznego w Polsce.

  Zaproszenie naszej młodzieży do Centrum nie było przypadkowe. Placówka nawiązała kontakt ze szkołą po uzyskaniu informacji o wygranej naszych uczniów w międzynarodowym konkursie graficznym na infografikę dotyczącą profilaktyki chorób nowotworowych.

 

  ZSO

Dodaj szybkie ogłoszenie drobne na naszym portalu:

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.