- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Wojciech najlepszy w grafice komputerowej

Dużym sukcesem dla uczniów z klas II i III o profilu graficznym I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju zakończył się Ogólnopolski Konkurs Plastyczny POWIDOKI 2020, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury nr 2 w Poznaniu.

- Reklama -

Wojciech Grum zdobył I miejsce, natomiast uczniowie: Miłosz Beda, Aleksandra Chara, Michał Ciupak, Diana Ćwikła, Maciej Dziura, Jagoda Granda, Magdalena Łęcka, Zuzanna Mazurek, Przemysław Mazur i Szymon Skubis – otrzymali wyróżnienie zbiorowe.

Temat tegorocznej edycji konkursu brzmiał „Wszystko tańczy”, a zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu prac wykonanych w grafice komputerowej w nurcie site specific, które miały prezentować różne sytuacje w przestrzeni publicznej m. in. na ulicach, placach. Uczestnicy konkursu musieli dodać do zdjęć własne grafiki przedstawiające, jak hipotetyczna sytuacja wyglądałaby w danym miejscu w przestrzeni publicznej.

Celami konkursu było rozbudzanie kreatywności i wyobraźni, zwrócenie uwagi na miejsca, w których mogłaby zaistnieć ingerencja artystyczna (site specific) oraz zainteresowanie współczesnymi nurtami sztuki.

- Reklama -

Uczniowie pracują pod kierunkiem pani Anny Dobraczyńskiej, nauczyciela grafiki komputerowej.

I LO im. ONZ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.