- Reklama -

Uczniowie LO im. ONZ w Biłgoraju laureatami zamojskich konkursów

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju okazali się najlepsi w 3 konkursach organizowanych przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu.

  8 marca 2016 roku dobrą passę dla szkoły rozpoczęła Dominika Gęborys, która zwyciężyła w VI Konkursie Języka Angielskiego. Po konkursie Dominika powiedziała: – Mimo że nie spodziewałam się zajęcia pierwszego miejsca, to wynik nie był dla mnie całkowitym zaskoczeniem, gdyż od lat interesuję się językiem angielskim, doskonalę swoje umiejętności poprzez czytanie literatury angielskiej i amerykańskiej. Tytuły laureatów w tym konkursie uzyskały również uczennice: Ilona Jastrzębska i Aleksandra Szcząchor. W Konkursie Matematycznym 15 marca laur zwycięstwa ponownie przypadł uczniowi LO im. ONZ w Biłgoraju – Benedyktowi Królowi, który najlepiej rozwiązał test finałowy i zajął I miejsce. – Jestem zdziwiony, że udało mi się zająć pierwsze miejsce, bo konkurs był trudny. Jak go napisałem, to wcale nie byłem nastawiony jakoś optymistycznie. Jednak jak widać, poziom nauczania w mojej szkole jest wysoki i naprawdę wiele osób świetnie sobie radzi z matematyką – powiedział Benedykt w rozmowie z organizatorami. Tytuł laureata tego konkursu otrzymał także Wojciech Socha. 16 marca okazał się zdecydowanie najlepszym dniem pod względem sukcesów. W VII Zamojskim Dyktandzie aż 8 na 10 laureatów – to uczniowie LO im. ONZ i Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju. W zmaganiach z ortografią I miejsce zajął Michał Jezierski, który odniósł się do znakomitego wyniku swojej szkoły: – Jest to największa szkoła w powiecie biłgorajskim, zrzesza grupę uczniów, którzy w gimnazjach się wyróżniali. Dobre wyniki uczniów to zdecydowanie także zasługa kadry nauczycielskiej, która uczy na bardzo wysokim poziomie. Laureatami dyktanda zostali również: Martyna Mielnik, Agata Wnuk, Damian Chołyst, Dominika Adamowicz, Benedykt Król, Katarzyna Żółw i Karolina Kurys.

- Reklama -

   Tak duże grono laureatów i finalistów po raz kolejny udowodniło, że szkoła stwarza bardzo dobre warunki do zdobywania wiedzy i rozwijania zdolności młodych ludzi.

      ZSO

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.