- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Grabczuk

Uczniowie kochają takie spotkania (foto)

Tarnogród odwiedzają także poeci. i pisarze. Roksana Jędrzejewska-Wróbel - polska pisarka, autorka książek dla dzieci, oraz scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej w Tarnogrodzie. Sala się zapełniła, bo wiadomo, że dla młodych ludzi spotkanie z pisarką jest ... znacznie cenniejsze niż lekcje.

- Reklama -

Tematem rozmowy były wątki zawarte w książce pt. ,,Stan Splątania”. Autorka wyjaśniła motyw jej napisania. A opisała tu problemy młodzieży ale także i starszych ludzi. Zachęcając młodzież do rozmowy kilkukrotnie czytała wybrane fragmenty.
Pisarka pokazała zdjęcia i obrazki, które pomagały zrozumieć sens jej wypowiedzi i odnosiły się do opisanych w tekście wątków. Dla jeszcze lepszego zrozumienia przekazu, Roksana Jędrzejewska-Wróbel rysowała schematy funkcjonowania współczesnego społeczeństwa żyjącego ciągle pod presją oraz społeczeństwa, gdzie ważny jest człowiek.
-Dzięki tym schematom uczniowie mogli spojrzeć inaczej na „pajęczynę”, że to jest sieć, która łączy ludzi ze sobą. Natomiast „drabina” powoduje życie w ciągłym napięciu i presji. Warto przeczytać tę książkę, gdyż można inaczej spojrzeć na otaczający świat – tłumaczą organizatorzy spotkania.

 

 

 

 

Madziar_Wybory

fot: Szkoła Podstawowa w Tarnogrodzie

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.