Uczniowie I LO im. ONZ w finale Olimpiady Noblowskiej

Wojciech Rynn, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju, zajął 4. miejsce, otrzymał tytuł finalisty Olimpiady Wiedzy o Laureatach Pokojowej Nagrody Nobla i indeks na Uniwersytet Gdański na kierunki: historia oraz politologia z pominięciem postępowania rekrutacyjnego. Olimpiada została zorganizowana w tym roku po raz pierwszy przez Uniwersytet Gdański, Gminę Czersk oraz Fundację im. Lecha Wałęsy. Ogólnopolski finał odbył się 25 listopada 2017 roku na Uniwersytecie Gdańskim. Uczestniczyło w nim 25 uczniów szkół średnich, którzy wcześniej przeszli eliminacje na etapie szkolnym i okręgowym. W etapie centralnym I LO im. ONZ reprezentowali także: Karolina Rymarz i Kasper Wryszcz.

Uczniowie musieli wykazać się doskonałą znajomością historii XX i XXI wieku oraz wiedzą na temat laureatów Pokojowej Nagrody Nobla. Finał zmagań uczniów z całej Polski składał się z części pisemnej i ustnej. Status laureata i finalisty uzyskało tylko 10 uczniów, którzy uczestniczyli w części ustnej.

Uczestnicy olimpiady zwiedzili Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, uczestniczyli w spotkaniu z laureatem Pokojowej Nagrody Nobla – Lechem Wałęsą oraz w czasie wolnym poznawali Sopot.

Opiekunami uczniów byli: p. Teresa Czaporowska, p. Dorota Kleban i p. Arkadiusz Jastrzębski.

                                                                                                          I LO im. ONZ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.