- Reklama -

Uczennice laureatkami konkursu FANTASTIC@

Co lubią Diabelskie Sidła? Jakiego zaklęcia użył Ron w walce z trollem? To jedynie 2 z 20 pytań, z którymi zmierzyli się uczestnicy trzeciej edycji konkursu Fantastic@. Konkurs odbył się 14 marca br. i był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz studentów PWSZ w Zamościu. Polegał on na rozwiązaniu testu dotyczącego książki „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, z którego można było uzyskać maksymalnie 25 punktów. Książka, rozpoczynająca siedmiotomowy cykl autorstwa angielskiej powieściopisarki J.K. Rowling, przedstawiająca początek historii młodego czarodzieja Harry’ego Pottera, spotkała się z dużym zainteresowaniem młodych ludzi. Spośród 290 osób, które zgłosiły się do konkursu, udział w nim wzięło 223 osoby, z których nagrodzonych zostanie 9 laureatów.

- Reklama -

W konkursie Fantastic@, organizowanym przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową im. Szymona Szymonowica w Zamościu, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju Aleksandra Rybak zajęła I miejsce, uzyskując maksymalną liczbę punktów. Drugie miejsce zdobyła uczennica Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju Julia Muca. Konkursowe podium uzupełniła Dominika Tałanda z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Biłgoraju, która zajęła trzecie miejsce.

Historia młodego czarodzieja Harry`ego Pottera, zawarta w siedmiu tomach, zdobyła uznanie na całym świcie i odniosła ogromy sukces wydawniczy oraz kinematograficzny. Została przetłumaczona na 67 języków, a poszczególne części doczekały się adaptacji filmowych.

 

 

 

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.