- Reklama -

- Reklama -

Uczeń z Biłgoraja gościem w TVP

Błażej Zygmunt to uczeń klasy 3d w Szkole Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju. Kilka dni temu wystąpił w porannym programie TVP Lublin. Mówił tam m.in. o swoich sukcesach w konkursach plastycznych.

- Reklama -

Błażej, uczeń 3 klasy Szkoły Podstawowej Nr 1 w Biłgoraju, jak na swój młody wiek, może pochwalić się dość długą listą sukcesów. To bez wątpienia wybitnie uzdolniony plastycznie chłopiec.

Drugi rok z rzędu stanął na podium konkursu plastycznego organizowanego przez Urząd Marszałkowski pod nazwą: Jak fundusze europejskie zmieniają twoje miasto, wieś, okolicę… ” W zeszłym roku zdobył wyróżnienie. W tym roku zaś pierwsze miejsce w województwie. Na około 400 prac jego była najlepsza. Błażej nagrodę odebrał jakiś czas temu. Ale nie był to koniec jego triumfu. Z okazji dnia dziecka został zaproszony do TVP Lublin na podsumowanie konkursu. Miał przekonać inne dzieci, ze warto pracować, brać udział w konkursach. W zeszłym roku dostał „tylko” wyróżnienie i na tym tytule nie poprzestał. Walczył dalej i w tym roku wygrał.

- Reklama -

-Błażej jest bardzo dobrym uczniem, bardzo utalentowanym. Zwłaszcza plastyczne. Jest bardzo pracowity i ambitny. Świetnie się z nim pracuje – mówi Joanna Solska, wychowawczyni Błażeja.

Chłopiec ma osiągnięcia w MDK w Biłgoraju i w Zamościu. Jest zwycięzcą ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez Akwarium Gdyńskie i Szkołę Morską w Gdyni. Za zajęcie pierwszego miejsca w Polce pojechał w ramach nagrody na wycieczkę nad morze.

Rodzice są z niego dumni,cieszą się z osiągnięć syna. Błażej dopiero się rozkręca. Bierze udział w kolejnych konkursach. Być może za jakiś czas znów będzie o nim głośno w Biłgoraju.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.