- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Uczeń ONZ-etu finalistą ogólnopolskiego konkursu o Marsie

Michał Ulanowski, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju zdobył tytuł finalisty Ogólnopolskiego Konkursu „Cosmic Challenge: Pathfinder”, zorganizowanego przez Fundację SpacesShip pod honorowym patronatem Polskiej Agencji Kosmicznej, Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk, MARS Society Polska oraz European Space Foundation.

- Reklama -

Na pierwszym etapie uczniowie przygotowywali prace pisemne na temat: „Jak w przeszłości mogło powstać i ewoluować życie na Marsie?”.

Do finału konkursu, który odbył się 3 marca br. w Instytucie Informatyki UMCS w Lublinie, zostali zaproszeni autorzy 15 najlepszych prac z całej Polski. Michał jako jedyny reprezentował województwo lubelskie. W swojej pracy przedstawił dotychczasowe wyniki badań naukowych i teorie mogące wskazywać na istnienie w przeszłości prostych form życia na Marsie, opisał także warunki panujące na Czerwonej Planecie. Jury konkursu tworzyli specjaliści z zakresu kosmosu pod przewodnictwem dr Natalii Zalewskiej z Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk.
Warto podkreślić, że udział w konkursie to część realizacji projektu „Poznajemy Kosmos”, organizowanego w I Liceum Ogólnokształcącym im. ONZ w Biłgoraju.
Opiekunem Michała jest pani Anna Dobraczyńska.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.