- Reklama -

- Reklama -

- Reklama -

Uczeń „Budowlanki” w finale Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych

6 marca odbyły się zawody II stopnia (okręgowe) XXXIV Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych. Olimpiada organizowana jest nieprzerwanie od 1987 roku, jej celem jest promocja wiedzy z zakresu budownictwa.

- Reklama -

Gospodarzem konkursu były Państwowe Szkoły Budownictwa i Geodezji im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej zawody udało się zrealizować z zachowaniem wszystkich zasad reżimu sanitarnego.
W tegorocznej rywalizacji Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju reprezentowali uczniowie klasy trzeciej i czwartej Technikum Budowlanego w składzie: Sebastian Borowiec, Mateusz Marzec, Julia Kapka, Kacper Blacha, Rafał Buczko, Mateusz Szafraniec. Dzięki solidnej postawie naszych uczniów „Budowlanka” zajęła II miejsce w rankingu szkół etapu okręgowego.
Spośród naszych uczniów najlepiej poradził sobie Sebastian Borowiec z klasy IVa, zajmując III miejsce oraz tym samym kwalifikując się do etapu centralnego, który odbędzie się w Gdańsku w dniach 15-17 kwietnia.
Laureaci i finaliści olimpiady mają zapewniony wstęp na wszystkie uczelnie techniczne w Polsce oraz otrzymują ciekawe nagrody rzeczowe.
Gratulujemy uczniom i ich opiekunowi panu Mieczysławowi Podporze sukcesu oraz trzymamy kciuki za Sebastiana na szczeblu centralnym w Gdańsku.
/Z.P./

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.