- Reklama -

Uczeń LO im. ONZ w Biłgoraju finalistą Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej

  Uczeń pierwszej klasy Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju Kasper Wryszcz uzyskał tytuł finalisty XLII Olimpiady Historycznej, co jest równoznaczne z uzyskaniem najwyższego wyniku (100%) na maturze z historii na poziomie rozszerzonym.

  Eliminacje centralne ogólnopolskiej olimpiady odbyły się w dniach 1-4 kwietnia 2016 roku w Gdańsku. Zadaniem uczestników było napisanie wypracowania na temat historyczny, analiza tekstu źródłowego w formie pisemnej i egzamin ustny przed komisją, w skład której wchodzili profesorowie historii powołani przez Komitet Główny Olimpiady Historycznej.

- Reklama -

  Ogólnopolską Olimpiadę Historyczną od 1973 roku organizuje Polskie Towarzystwo Historyczne, a jej nadrzędnym celem jest popularyzacja historii i umacnianie świadomości historycznej młodzieży.

  Kasper zapytany o własne spostrzeżenia dotyczące olimpiady powiedział: – Jestem zadowolony z uzyskanego wyniku, szczególnie cieszy mnie 100% z historii na poziomie rozszerzonym na maturze. Do olimpiady przygotowywałem się, czytając bardzo dużo literatury popularnonaukowej, szczególnie z zakresu starożytności. Podczas finału bardziej stresowały mnie prace pisemne, natomiast część ustną wspominam bardzo dobrze, trafiłem na zestaw pytań, które nie sprawiły mi trudności.

  Do olimpiady uczeń przygotowywał się pod kierunkiem nauczyciela historii dra Arkadiusza Jastrzębskiego.

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.