- Reklama -

Uczcili pamięć poległych w bitwie pod Osuchami

3 czerwca 2019 r. w Osuchach już po raz dwudziesty zorganizowany został Powiatowy Konkurs o AK i BCH na Ziemi Biłgorajskiej. Sukcesy w nim odnieśli uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ oraz Powiatowego Gimnazjum w Biłgoraju. W kategorii szkół średnich I miejsce zajęła Aleksandra Ziemianin, a II miejsce Miłosz Gumiela. Wśród gimnazjalistów na II miejscu uplasował się Piotr Łaba.

 

Konkurs został zainicjowany przez Oddział PTTK w Biłgoraju. W I LO im. ONZ cieszy się dużym zainteresowaniem. Na przestrzeni dwudziestu lat nauczyciele historii pielęgnowali pamięć o bohaterach i poszerzali zainteresowania uczniów historią walk partyzanckich na terenie Zamojszczyzny, co pozwoliło osiągnąć młodzieży znaczące sukcesy. W gronie laureatów było aż 26 uczniów ONZ-etu.

Z okazji jubileuszowej edycji konkursu Lubelski Kurator Oświaty Teresa Misiuk, doceniając wysoki poziom wiedzy uczniów wykraczający poza materiał podręcznikowy z historii, pasję historyczną oraz wkład szkoły w umacnianie patriotyzmu, złożyła podziękowania dyrekcji, nauczycielom historii oraz laureatom.

Opiekunami uczniów tegorocznej edycji konkursu były panie Teresa Czaporowska i Renata Krzesińska.

 

I LO im. ONZ

- Reklama -

Zostaw odpowiedź

Twoj adres e-mail nie bedzie opublikowany.

Nowa Gazeta Biłgorajska nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy.